Вівторок, Червень 22

4 секрети успішного маркетингу для малого бізнесу

Ми часто чуємо, що хтось мріє про відкриття бізнесу, наприклад, власного ресторану чи магазину. Це може бути прагнення перетворити хобі на прибуткову справу. На жаль, більшість людей так і зупиняються на етапі виникнення ідеї – вони бояться, що не зможуть ефективно управляти підприємством.

Перша проблема, яка постає перед власником: як розповісти про свій новий бізнес? У випадку, якщо підприємство вже працює: як його розвивати та залучати нових клієнтів? Основою продажів є грамотний маркетинг. Власникам нового бізнесу може здатися, що це складно. Проте ми маємо хорошу новину – навіть початківець може легко та ефективно продавати продукт своєї компанії.

1. Визначте свою унікальну пропозицію

Перший крок – це визначення своїх відмінних характеристик та конкурентних переваг, а також можливостей, які наявні у вашій галузі і які можна використати у майбутньому.

У будь-якому разі ви зіштовхнетеся з таким явищем на ринку, як конкуренція, тому виділіть час, щоб визначити, чим саме ви відрізняєтесь від інших компаній. З’ясуйте, хто є вашими основними конкурентами. Зверніть увагу на те, як вони представляють себе потенційним клієнтам. Намагайтесь бути максимально поінформованими щодо стану справ у вашій галузі. Підпишіться на галузеві видання, читайте відповідні публікації, розгляньте можливість участі в спеціалізованих заходах (виставках, форумах, конференціях тощо). Це дозволить вчасно помічати зміни та нові тенденції на ринку.

Після цього визначте, хто є вашою цільовою аудиторією, які потреби та бажання мають потенційні клієнти. Одна з найчастіших помилок малого бізнесу – абсолютна впевненість, що ви знаєте свого споживача, без проведення маркетингового аналізу.

Чітко визначте товар/послугу, яку ви надаєте та те, яку проблему споживача допомагаєте вирішити. Пам’ятайте, ви не повинні пропонувати свій продукт усім. Ваша ціль – визначити свого клієнта, найкраще зрозуміти його потребу і знайти шляхи налагодження з ним контакту.

Як тільки ви успішно подолали цей початковий етап, вашим завданням залишається послідовне виконання маркетингового плану.

2. Максимізуйте свою присутність в інтернеті

Ви вже володієте чітким розумінням суті свого бізнесу і галузі, в якій прагнете працювати. Прийшов час продавати свій товар клієнту.

Існує безліч маркетингових каналів. Один із найефективніших і економічно вигідних – комунікація із споживачами за допомогою інтернету. Виділіть час та проаналізуйте присутність компанії онлайн. Найкраще розпочати із власного сайту підприємства. Про його створення обов’язково треба подбати. Якщо сайт вже існує, переконайтеся, що його дизайн відповідає вашому бренду, на ньому присутня зручна навігація, а представлена інформація відповідає на запити клієнтів.

Якщо це доречно для вашого виду діяльності, створіть розсилку електронних листів від компанії. Так ви отримаєте контакти потенційних або існуючих клієнтів, які добровільно погодились на отримання новин від вас, корисної інформації або знижок на товари.

Крім простого переліку і опису своїх товарів чи послуг, додайте на сайт блог. У ньому ви зможете ділитися з відвідувачами цікавою інформацією, рекомендаціями або оновленнями асортиментного ряду.

Відгуки попередніх споживачів викликають довіру у нових. Головне, оперативно реагувати на них, а не просто намагатись створювати образ ідеальної компанії, видаляючи негативні коментарі. Це насторожує. Набагато краще виглядає чітка відповідь на реальний негативний відгук з пропозицією вирішення проблеми, яка склалася у цього конкретного споживача.

Крім розвитку власного сайту, важливо забезпечити присутність інформації про компанію на сторонніх ресурсах – спеціалізовані галузеві, локальні сайти, каталоги тощо.

Незалежно від того, будуєте ви комунікацію за допомогою власного сайту, сторонніх ресурсів, блогу, електронної пошти чи соціальних мереж, робіть це постійно і не зникайте надовго із поля зору.

3. Розпочніть розмову

Соціальні мережі – це чудова можливість розповісти про свій продукт і побудувати довгострокові відносини зі споживачами. Оберіть ті соціальні мережі, в яких зареєстровано найбільше потенційних клієнтів. Facebook, Instagram чи LinkedIn мають різний формат подачі інформації та різну аудиторію. Продумайте, який контент ви плануєте публікувати і де вас буде шукати споживач.

Отже, ви вже обрали одну чи декілька соціальних мереж, тепер настав час публікувати контент. Тут ключове значення має послідовність. Створіть контент-план, тобто розклад, коли і яку інформацію, фото чи відео ви хочете запостити. Наприклад, заплануйте 3 дописи на тиждень. До речі, ви можете їх підготувати заздалегідь, що гарантуватиме чітке дотримання графіку.

Для ефективного наповнення сторінки, притримуйтеся наступних трьох правил:

  1.  Говоріть про себе і свій бізнес;
  2. Говоріть про своїх клієнтів;
  3. Говоріть про галузь, в якій здійснює діяльність ваша фірма.

Інформуйте про те, що відбувається у вашій компанії. Наприклад, розкажіть про продукт-новинку, що скоро з’явиться у продажу, або дозвольте заглянути за куліси його створення – покажіть, як працюють ваші працівники. Пам’ятайте, це повинна бути не реклама, а цікава інформація, подана у привабливому і зручному вигляді. Не забувайте говорити «дякуємо» своїм клієнтам, а також намагайтесь залучити їх до обговорень за допомогою опитувань. Зрештою, просто поділіться цікавими статтями на відповідну тематику від авторитетних видань і попрохайте своїх підписників поділитися думками щодо їх проблематики.

4. Розгляньте варіант платних послуг

У соціальних мережах існують додаткові платні послуги, які можуть стати чудовим способом «прокачати» профіль вашої компанії та долучити нових клієнтів.

Наприклад, ви можете налаштувати рекламну кампанію у Facebook чи LinkedIn для конкретного типу споживачів. Рекламні оголошення будуть бачити тільки ті люди, які відповідають заданим вами параметрам, тобто на кого націлений ваш бізнес.

Якщо ви можете собі дозволити включити витрати на такий цільовий підхід у маркетинговий бюджет, не вагайтеся – це значно покращить результативність використання соціальної мережі. Навіть короткострокова рекламна кампанія може мати чудовий ефект.

Незалежно від розмірів компанії, у вашому розпорядженні є цілий ряд інструментів, які допомагають нарощувати обсяги продажів. Власники малого бізнесу часто самі виступають у ролі директора по маркетингу. Не бійтеся, навіть без освіти та досвіду в цій сфері, постійно покращуючи розуміння особливостей галузі та збільшуючи присутність компанії в інтернеті, ви можете ефективно формувати і розвивати свій бренд.

Comments are closed.

Send this to a friend