Вівторок, Травень 18

Стів Джобс – легенда світу комп’ютерів

Здається, що це ім’я знайоме ледь не кожному, навіть віддаленому від комп’ютерних технологій, представнику людського роду.

Стів Джобс – це людина, про яку говорять або добре, або погано, але про нього ніколи не мовчать. Його називають “провидцем” та “егоїстом”, “творцем” та “привласнювачем чужих досягнень”. Напевне можна сказати лише одне, він вмів вставати після падіння, вмів надихати команду і не здаватись до останнього. Далеко не ідеальний Джобс є взірцем того, як за допомогою безперервної наполегливої роботи можна досягти вершини.

Батьки залишили немовля у пологовому будинку, а згодом його всиновила інша родина, яка і назвала малюка Стівом. В дитинстві він був активним хлопцем, а в школі часто приносив батькам проблеми. Проте він завжди мав живий розум та цікавився усім навколо. В 12 років Джобс, з усією своєю юнацькою зухвалістю, зателефонував власнику компанії Hewlett-Packard для того, щоб попросити надіслати необхідне обладнання для зборки індикатора електронної частоти у кабінет фізики. Вільям Хьюлетт був вражений спілкуванням з хлопцем і запросив його на літнє стажування.
Навчання в університеті Портланда здалося Джобсу занадто непродуктивним, і він кинув університет після першого півріччя.

Перший логотип компанії Apple

Спочатку Стів працював над розробкою революційного комп’ютера у компанії Atari, але вже у віці 21 року заснував власний бізнес, який назвав на честь свого улюбленого фрукта – яблука – “Apple Computer”. Три юнака працювали у гаражі батька Стіва, де збирали першу модель комп’ютера, яка на той момент була набором плат. До них треба було купляти клавіатуру і монітор, окремо. Друга модель їхнього комп’ютера, Apple II, вже продавалась у пластиковому корпусі і більше нагадувала те, що ми звикли називати ПК. Пошук інвесторів для масового виробництва Apple II був найскладнішим завданням, але наполегливість команди розробників все ж мала успіхи: згодом штат компанії збільшився до кількох сотень людей, Apple II продавався закордон, а акції компанії вийшли на ІРО. Так Джобс вперше став мільйонером, проте не надовго.

 

 

Стів Джобс і його перший Macintosh

Згодом Стів познайомився з такою новинкою, як графічний інтерфейс, і з тих пір активно намагався розробити ПК саме з таким видом інтерфейсу. Далі була розробка комп’ютера Lisa, від якої Стіва відсторонили через аж надто наполегливі спроби реалізувати в ньому ідею графічного дизайну та значне здорожчання проекту. Після цього Стів зацікавився проектом іншого розробника, який називався Macintosh. Проектом почав завідувати сам Джобс, а для розробки програмного забезпечення під це “залізо” він запросив компанію Microsoft. Але цей комп’ютер випередив вимоги часу, розробники програм не могли розібратися, як працювати з графічним інтерфейсом і, на початку феноменальні продажі, почали різко падати. Стів спробував отримати владу у компанії, яку він же і створив, і за це був звільнений. Компанія ледь не припинила своє існування у 1997 році, але Стів повернувся. щоб врятувати її.
Правда, до цього він придбав компанію Pixar, яка займалася на той час не лише анімацією, але і комп’ютерами. Досить швидко Джобс зрозумів, що комп’ютерна частина тягне всю компанію на дно, і продав її. Паралельно Стів працював над своєю новоствореною компанією Next, яка не принесла йому ані грошей, ні слави. Тоді здавалося, що він був близький до банкрутства, як ніколи.

Коли нарешті Стіву вдалося отримати фінансову підтримку від Disney, для Pixar настали справді золоті часи. Вони випускали анімаційні мультфільми, яки ставали зірками прокату: «Історія іграшок», «Корпорація монстрів», «Пригоди Фліка».

Після повернення в Apple Стів вийшов на найбільш плідний та продуктивний етап свого життя. Він ефективно здійснив реформування діяльності компанії. Під його керівництвом були створені такі легендарні речі, як Mac OS X, iMac (комп’ютер і екран одночасно), iTunes, iPod, iPad, iPhone. Він працював до останнього. Хто знає, скільки ще було б зроблено, якби не передчасна смерть Стіва Джобса у 2011 році.

Для підприємців Стів Джобс часто є прикладом і джерелом натхнення. Ось основні думки, які ми можемо винести з життя цієї неординарної людини:

  1. Не варто боятися починати те, про що ви мрієте:.

“Ваш час обмежений, не витрачайте його на проживання чужого життя. Не попадайтесь на гачок вчення, яке засноване на мисленні інших людей. Не дозволяйте чужим поглядам заглушити ваш внутрішній голос. І дуже важливо мати достатньо мужності, щоб піти за своїм серцем і інтуїцією”

2. Любіть те, що ви робите. Або не робіть його:

“Є лише один спосіб проробити велику роботу – полюбити її. Якщо ви не прийшли до цього, зачекайте. Не чіпляйтесь за справу.”

3. Не бійтесь робити помилки. Всі успішні люди їх робили, але знаходили в собі сили встати і йти далі:

“Я єдина людина, яка знає, як це – втратити чверть мільярда доларів за рік. Це дуже добре формує особистість.”

4. Співробітники визначають успіх вашого підприємства. Обирайте їх ретельно і надихайте їх на звершення:

“Усе, що ми собою являємо, це наші ідеї і наші люди. Прокидатись зранку і тягтися на роботу нас змушують лише розумні і блискучі люди, які працюють у стінах нашої компанії. Я завжди вважав, що правильний вибір співробітників – це залог успіху в будь-якій справі.”

5. Шукайте простіше вирішення проблем. Це займе більше часу при плануванні, але значно спростить реалізацію:

“Коли ви беретесь за вирішення якоїсь проблеми, спочатку в голову лізуть найскладніші варіанти, і більшість людей на цьому спиняються. Але якщо ви продовжите думати далі, якщо ви поринете в проблему, якщо ви крок за кроком зніматимете лушпиння, наче ви чистите цибулю, то, нарешті, ви дійдете до найелегантнішого і найпростішого рішення. У більшості людей просто не вистачає на це сил і часу.”

Comments are closed.

Send this to a friend