Вівторок, Травень 18

Злиття гігантів авіапромисловості: UTC та Rockwell Collins

На початку вересня стало відомо про злиття двох гігантів авіабудівельної промисловості – United Technologies (UTC) та Rockwell Collins, повідомляє The Economist.

United Technologies (UTC) – американська корпорація, яка, в тому числі, виробляє авіадвигуни Pratt & Whitney та входить в трійку світових лідерів з виготовлення двигунів.
Rockwell Collins – американська компанія, раніше входила в корпорацію Rockwell Automation, Inc., основна діяльність – розробка продукції авіоніки (авіаційна електроніка).

UTC придбала Rockwell Collins за 30 млрд. доларів. Хоча це злиття і можна назвати одним з найбільших в історії авіації, воно є лише завершальним етапом у ланцюгу злиттів: за півроку до цього Rockwell Collins придбав B/E Aerospace, який займається внутрішнім дизайном кабіни. Два місяці після потому, французький виробник двигунів та шасі Safran купив компанію, яка виробляє сидіння для літаків – Zodiac за 7.7 млрд. доларів.

Дані злиття є показовими, оскільки авіаційні компанії витрачають занадто багато грошей на оплату послуг підрядників: 70% складових Boeing 787 виробляються на аутсорсингу, а для Airbus A380 кількість деталей, що виготовлюються безпосередньо виробником становить лише 4%. Такий високий рівень аутсорсингу призводить до залежності від постачальників та надзвичайних фінансових затрат.

UTC планує щорічно економити близько 500 млн. доларів у зв’язку з проведеним злиттям. Окрім цього, маржа прибутку компаній, що надають додаткові послуги у сфері літакобудування складає 14-17%, в той час як для самих виробників літаків ця цифра складає 9%.

Як не дивно, Boeing не надто зрадів новинам і заявив, що звернеться до регуляторного комітету з питанням щодо законності такого злиття. Airbus також не дуже задоволений, оскільки проблеми з двигунами Pratt & Whitney затримують виготовлення багатьох літаків, а процес злиття відволіче компанію від цього питання.

Comments are closed.

Send this to a friend