Для захисту своїх прав та інтересів потрібно знати закони. Особливо якщо це стосується законодавства відносно виконання трудових відносин.
Знання норм тривалості робочого часу на 2018 рік в Україні знадобляться кожному для розуміння обліку та оплати відпрацьованих годин, які допоможуть розрахувати фінансові винагороди працівника.
Кодекс законів Про працю в Україні (Розділ 4) визначає порядок і розрахунок норм робочого часу на 2018 рік. Максимальна кількість робочих годин на тиждень становить 40 годин на тиждень. У деяких випадках, але тільки за домовленістю, кількість робочих годин може бути зменшена. На одну годину скорочується робочий час, якщо на наступний день після робочого дня йде вихідний чи святковий державний день. Важливо знати, що нічний робочий час оплачується окремими тарифами.
РОЗРАХУНОК НОРМИ ТРИВАЛОСТІ РОБОЧОГО ЧАСУ НА 2018 РІК
Зима
Новий рік починається з січня місяця і нараховує 31 день. В цьому місяці очікується два святкові дні: 1 січня (понеділок) – Новий рік, 7 січня (неділя) – Різдво. Максимальна кількість робочих годин на місяць складе – 168 годин.
Весна
У березні місяці буде святковий день – 8 березня (Міжнародний жіночий день). У квітні вихідним днем буде 8 – Святкування Пасхи. Кількість робочих годин становитиме у березні – 167, у квітні – 158.
Літо
Кожний рік відзначається 28 червня – День Конституції України. Щомісяця буде 159 робочих годин. У серпні відбудеться головне свято нашої держави – День Незалежності України. І для виконання трудових зобов’язань кількість робочих годин буде – 175.
Осінь
Восени не буде жодного державного свята. Вересень буде найкоротший по робочім годинам, близько 160 годин. А жовтень з одним святом – 14 жовтня. Та листопад складе найбільшу кількість робочих годин 176.
Відповідно ст. 67 КЗпП, якщо свято припадає на суботу чи неділю, то понеділок будемо також відпочивати. Отже, вихідні переносять:
- із неділі 7 січня — на понеділок 8 січня;
- з неділі 8 квітня — на понеділок 9 квітня;
- з неділі 27 травня — на понеділок 28 травня;
- з неділі 14 жовтня — на понеділок 15 жовтня.