Понеділок, Березень 27

Чи готові ви почати бізнес з нуля?

Для того, щоб почати свій бізнес, потрібно звернути увагу на декілька факторів і порад.

В першу чергу потрібно чітко для себе визначити, чи є бажання почати підприємницьку діяльність. Бізнес починається саме з бажання. Не обов’язково займатися бізнесом, щоб стати багатим. Заробити можливо і на звичайній роботі.

Зверніть увагу на головні критерії перед початком підприємницької діяльності.

Бізнес не означає багатство
Власний бізнес, не означає стати багатим. Багато фірм закриваються менше, чим через рік свого існування. Потрібно бути, готовим до того, що не кожна підприємницька діяльність буде успішною. Перед тим, як дійти до успіху, доведеться витратити кілька років, щоб пройти всі стадії: зльоту та падіння. Потрібно розуміти, що будь-який бізнес тісно пов’язаний з ризиком. Чим вище ризик, тим більше шанс отримати гарний прибуток.

Головне у бізнесі — ідея
Будь-яка успішна підприємницька діяльність починається з ідеї, яка відрізняється від інших, особливо якщо, вона пов’язана з інновацією. Все нове і мало досліджене буде актуально завжди. Слід добре вивчити глобальні питання у сфері бізнесу, для того, щоб правильно реалізувати вашу ідею. Дуже важливо, щоб ідея була цікава, тоді вона буде працювати на вас і стане кокурентноспроможною.

Не завжди потрібен стартовий капітал
Багато людей вважають, що для початку підприємницької діяльності потрібен стартовий капітал. Це не так. Наприклад, деякі відомі компанії починали з нуля — “Google”, “Microsoft”, “Apple”. Правильна підприємницька діяльність тримається деякий час на нульовому старті, надалі бізнес повинен окуповуватися.

Якщо без грошей на початку не обійтися, потрібно звертайтеся за правилом трьох «f»:

  • family – сім’я;
  • friends – друзі;
  • fools – дурні.

Звичайно, рідні та друзі вам довіряють і вірять у ваш успіх. Більшість не зможе відмовити у проханні підтримати ваш бізнес, адже рідних легше переконати у будь-якому питанні, ніж чужих людей. Хоча вони майже не розуміють нічого в бізнесі, особливо, який пропонуєте почати. Все ж варто спробувати.

Також на допомогу може прийти банк, де можна взяти кредит. Краще брати кредит, коли ви впевнені у своїй ідеї для початку бізнесу. Можна взяти участь у державних конкурсах і одержати кошти від влади. Для цього потрібно мати продуманий до дрібниць бізнес-план.

Найкраще, звісно, знайти інвестора і зацікавити його у своїй бізнес ідеї. Але зверніть увагу, що ідея не охороняється ні авторським, ні патентним правом. У таких випадках потрібен договір про конфіденційність, так можна захистити себе від розголошення вашої ідеї.

Що ж потрібно для бізнесу?

Рішучість. Підприємець повинен бути морально готовим до змін, які не завжди гарантують позитивний результат. І не варто поглиблюватися у думки щодо податків, перспективи розвитку або капіталу. Потрібно більше діяти.

Бізнес-планування. Будь-який бізнес не обійдеться без бізнес-плану. Завдяки продуманому та чітко складеному плану, розпочати підприємницьку діяльність буде набагато легше.

Старт без кредиту. Кредит краще брати тоді, коли підприємство потребує розширення. Банківський кредит – це щомісячні виплати з відсотками та нарахування штрафних санкцій (пені) у випадку прострочення термінів погашення. Будувати бізнес краще від малого до більшого.

Конкуренція завжди була і буде. Про конкуренцію слід пам’ятати, але і приділяти багато часу не потрібно. Вона стимулює розвиток будь-якої підприємницької діяльності.

Помилки. Немає людини, яка не робить помилки. Вчиться на помилках, робіть висновки та використовуйте такий досвід собі на користь.

Готовність до ризику. У підприємницькій діяльності не буває стабільності. Ризик – це завжди ймовірна втрата ресурсів чи недоотримання доходу.Тому підприємець повинен бути, готовим до змін на ринку і слідкувати, коли саме відбуваються ці зміни та не боятися ризикувати.

Здатність до подолання труднощів. Будь-який шлях починається з першого кроку. Тому бізнес вимагає великої відповідальності та завзятості, завдяки яким можна швидко досягти успіху.

Отже, підсумовуючи, можна сказати, підприємницька діяльність кропітка та дуже відповідальна робота. Перелічені критерії допоможуть майбутньому підприємцю остаточно визначитися щодо відкриття власного бізнесу.

Comments are closed.

Send this to a friend