Понеділок, Лютий 24

Скільки людей потрібно для стартапу?

Створюючи бізнес, майже кожен підприємець найчастіше помиляється у двох речах: скільки йому насправді потрібно грошей і скільки йому насправді потрібно людей в команді, розповідає Startup Ukraine.

Мінімальна команда створюється із двох людей: людина-продукт та людина-ресурси (автор і продюсер).

На початковому етапі стартапу потрібен той, хто буде закривати прогалини.Тобто той, хто продає продукт – маркетолог, та той, хто його виробляє – спеціаліст, який зробить продукт. Цього складу команди досить для забезпечення перших продажів, запуску товару на ринок і невеликого піару. Гарний приклад, Стів Джобс і Стів Возняк. Перший був організатором, блискучим маркетологом, в той час, як другий – експертом і виконавцем.

Мінімально життєздатна команда: Людина-продукт, Людина-ресурси, Людина-процеси (виробництво, продаж, логістика)

Для запуску видатного проекту буде не досить двох учасників, потрібно буде людина, яка б взяла на себе операційні завдання. Такий набір учасників проекту називається MVT (minimum vailable team). Деяким компаніям спочатку потрібно три людини мінімум. Тобто, якщо є фінансова можливість найняти людину, яка б забрала на себе операційні завдання, зробіть це. До таких завдань відносять: розсилку, логістику, доставку продукції, контент і тд.

Мінімально ідеальна команда: продукт, продюсер, фінанси і продаж.

У попередніх моделях продажами займається Людина-ресурси, він же Продюсер. Він виходить на ринки, шукає можливості реалізації товару, спілкується з клієнтами. В цій моделі питання продажів переходить до іншої людини, в той час, як Людина-ресурси займається аналітикою, відстеженням KPI. Людина-ресурси перетворюється в гендиректора, який більше стратег, ніж виконавець.

А ось продажі переходять до окремого члена команди. Фінансами (контролем витрат, роботою платіжних систем, аналізом метрики) тепер займатиметься фінансист. Людина-продукт і людина-процеси виконують ті ж функції, що і в попередніх моделях. У даній моделі з’являється ієрархія і можливий стрибок продаж при правильно підібраному персоналі та чіткому розподілі обов’язків між ними.

Залежно від бізнесу, обирайте собі модель команди, дійте та розвивайте свій бізнес.

Comments are closed.

Send this to a friend