Понеділок, Березень 27

Як скоротити власні витрати при відкритті бізнесу

Коли людина вирішує почати власну справу, вона завжди зіштовхується з необхідністю витрат. На початку здається, що відсутність грошей – основна причина не починати власну справу. Проте це лише здається, адже існує безліч способів почати власну справу з мінімальними вкладеннями, якщо ви напевне знаєте, що ви хочете робити.

На що ви витрачатимете гроші

Для того, щоб визначити на чому ви можете зекономити, треба спочатку знати, скільки грошей ви витратите. Тому на першому етапі необхідно розрахувати очікувані витрати, адже кожен проект індивідуальний і немає “універсального стартового капіталу”.

Врахуйте наступні витрати:

• Офіційна реєстрація: в залежності від виду вашого бізнеса, вам знадобиться державна реєстрація, можливі ліцензії, дозволи від контролюючих установ тощо.
• Сировина та розхідні матеріали: якщо ви плануєте щось виробляти – вам знадобиться сировина; вам також можуть знадобитися ноутбуки для офісу.
• Обладнання: якщо ваша майбутня діяльність пов’язана з виробництвом, то вам знадобиться спеціалізоване обладнання.
• Публікації, участь у спеціалізованих організаціях: у певних сферах діяльності вам знадобиться доступ до платної інформації.
• Операційні витрати: маркетинг, побудова стратегії, брендинг, неймінг тощо.
• Юридичні послуги: вам можуть знадобитись послуги юриста для оформлення чи супроводу діяльності.
• Робоча сила: наймані співробітники, фрілансери або контрагенти по договору надання послуг.

Є два шляхи почати бізнес з мінімальними власними вкладеннями: скоротити початкові витрати або знайти зовнішнє джерело фінансування.

1. Скоротіть свої потреби
Змініть бізнес-модель таким чином, щоб на початковому етапі потребувалося менше витрат з тих, що зазначені вище. Ви можете зменшити кількість співробітників, або на початку взагалі робити все самому: таким чином ви зекономите не лише на робочій силі, але і на оренді офісного приміщення та його обладнанні. Шукайте дешевші джерела сировини, або скоротіть ті лінії виробництва, які потребують більше за все витрат. До цих ліній ви ще зможете повернутись, коли отримаєте гроші з початкового виробництва.
Звичайно, уникнути всіх витрат ви не зможете – оформлення та ліцензування, наприклад, є обов’язковими, якщо ви не хочете платити величезні штрафи.

2. Почніть з “міні-моделі”
Не починайте з повноцінної моделі, яку ви собі запланували, а робіть все крок за кроком. Наприклад, для початку створіть власний блог щоб зацікавити аудиторію. Після цього, коли ви зможете заробити кошти, вкладіть їх в розробку сайту. Або почніть з менш затратних ліній виробництва, як зазначено вище.

3. Шукайте зовнішні джерела фінансування
Звичайно, спочатку це здається неможливим, але існує кілька способів залучити додаткові джерела фінансування:
• Друзі та родина. Не бійтесь приймати допомогу від них, навіть якщо вам доведеться частково ділитися прибутком.
• Індивідуальні інвестори. Як правило, це забезпечені люди, які фінансують стартапи за частку у власності бізнесу.
• Венчурні компанії. Це організації чи партнерства, які цікавить бізнес, що вже працює.
• Краудфандинг. Існує безліч платформ для краудфандинга, де ви можете детально описати свій бізнес і отримати можливість фінансування звичайними людьми, яких ваш проект зацікавить.
• Урядові гранти та позики. Якщо ваш проект розвиватиме економіку, часто держава може запропонувати ряд грантів та позик для починаючого підприємця. Не лінуйтесь слідкувати за сайтами урядових установ та різних урядових організацій.
• Банківські позики. Зрештою, ви можете звернутись до банку за позикою на відкриття власної справи. Зважайте на економічну ситуацію та валюту, в якій ви берете позику.

Якщо ви врахуєте кожну з цих порад, то зможете скоротити рівень ваших власних вкладень до мінімуму. Звичайно, це вимагатиме певних жертв, але в той самий час, хіба це не варто того, щоб відкрити омріяну власну справу?

Comments are closed.

Send this to a friend