У своїй юридичній діяльності, юристи (адвокати) хоча б раз, але зіштовхувалися з процедурою державної реєстрації фізичної особи підприємця (ФОП) та юридичної особи. Але, що казати про звичану людину, яка хоче почати свій бізнес. Процес реєстрації підприємства справа не проста. Тож є гарні новини. Буквально нещодавно, цю процедуру не можна було назвати приємною. Нескінченні черги у державних установах, прив’язаність до територіальності, заповнення документів тощо.
Кардинально все змінює прийняття Закону «Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців“ та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Які зміни відбулися на покращення?
- Надання повноважень – нотаріусам. Тобто, вони виконуватимуть функцію державного реєстратора. І особа, яка виявила бажання зареєструвати власне підприємство, може прийти до звичайного нотаріуса і провести дану процедуру. Для України це великий крок у правовій діяльності.
- Реєстратори підпорядковуються органам місцевого самоврядування. Дозволяє уникнути централізацію та монополію, яка раніше була евід’ємною частиною держрестраторів.
- Принцип екстериторіальності реєстрації. Тепер зареєструвати свій бізнес можливо у державного реєстратора, не опираючись на місце розташування юридичної особи. Подати документи на реєстрацію ви можете за вашим місцезнаходженням. Наприклад, підприємство у Вінниці, а ви знаходитесь у Києві.
- Відомості про юридичну особу. Вже не потрібно підтверджувати (форма 6). Це форма, яку подавали всі підприємці, хоча для податкової, не була важливою інформація. Все ж часу витрачалося на процедуру достатньо багато.
Підсумки можна зробити позитивні. Зростає простота та зручність різних юридичних послуг в Україні. В майбутньому чекаємо на кращі зміни та лояльні процедури.