Понеділок, Березень 27

5 ключових помилок при пошуку роботи

Деякі люди, маючи добрий стаж роботи, вищу освіту і позитивні якості характеру – не можуть тривалий час знайти нову роботу. Майже кожна людина – мріє про високооплачувану роботу і мати кар’єрний зріст. Однак, небагатьом вдається збільшувати свої доходи на роботі та впевнено підніматися по ієрархічній драбині. Потрібно розібратися в основних причинах, які можуть впливати на процес пошуку роботи.

Основні помилки, які заважають знайти роботу своєї мрії:

Відсутність стратегії. Більшість людей починають пошук роботи з розміщення звичайного резюме на 2-3 пошукових сайтах або розсилають його знайомим і чекають на допомогу у вирішенні проблеми з працевлаштуванням. Потрібно використовувати всі методи пошуку роботи, докладати багато зусиль і відправляти резюме в компанії, де ви б хотіли працювати.
Відповідь на відгук оголошення роботодавця не повинен бути шаблонним. Під кожну вакансію краще підготувати індивідуальний супровідний лист, так побачать ваш серйозний підхід до пошуку роботи.

Неправильне резюме. Невдало складене резюме є основною перешкодою на шляху до отримання бажаної роботи. Витратьте на складання документа не менше 2-3 годин. Обов’язково виділяйте ключові слова, лаконічно та коротко опишіть свої досягнення й акцентуйте увагу на перевагах, які можуть принести користь роботодавцю.

Пасивність. Не сидіть і не очікуйте. На одне вакантне місце претендує багато людей. Тому потрібно проявляти ініціативу: подзвонити у компанію і поцікавитися, чи дійшло резюме, можливо поставити питання, які вас цікавлять. Так ви нагадаєте про себе і можливо одразу домовитися про співбесіду.
Коли вас запросять на співбесіду, проявіть зацікавленість, аргументуйте причини, за яких прагнете зайняти вакантну посаду. Розкажіть про ідеї, які ви хочете втілити на новому місці роботи з користю для компанії. Заздалегідь підготуйте невелику самопрезентацію, в якій розкажете про свої найкращі якості й професійний досвід. Не чекайте, коли вам передзвонять, краще поцікавтеся і проявіть ініціативу і передзвоніть самі, щоб дізнатися результат.

Необґрунтовані амбіції. На кожній співбесіді ви почуєте питання: «Яку зарплату ви бажаєте отримувати?» Добре якщо високу зарплатну плату озвучує кваліфікований фахівець, який аргументує свою відповідь розповіддю про досягнення на попередніх місцях роботи та просуванням по службових сходах. Однак коли таку цифру називає початківець, який не може розповісти про свої заслуги та не будує планів кар’єрного зростання, то його відповідь можна буде розцінити, як необґрунтовану амбіцію і швидше за все його кандидатуру не оберуть.

Зайва балакучість. Головне на співбесіді уникати розмови про особисте життя, сім’ю, проблеми своїх родичів. Не обговорюйте теми, пов’язані з релігією і політичними поглядами. Питання, які виходять за рамки посадових обов’язків, також краще не задавати. Жодного разу, не висловлюйте накопичений негатив щодо колишніх колег або керівництва. І плани на майбутнє, яке не стосується майбутньої роботи, також не розповідайте.

Для того, щоб зрозуміти, чому багато зусиль не приносить бажаного результату, важливо реально оцінювати ситуацію. Можна навіть звернутися до компанії, та запитати, чому не вдалося успішно пройти співбесіду. Відповідь можливо допоможе в майбутньому пройти нову співбесіду.
Ретельна підготовка до кожної зустрічі – пошук інформації про компанії та вакансії, структурована самопрезентація, зовнішній імідж – найважливіші кроки при пошуку роботи.

Пам’ятайте, що успішний і швидкий пошук роботи – це технологія. Результату нескладно домогтися, дотримуючись простих правил:

  • коректно оцінюйте себе, як фахівця;
  • чітко формулюйте мету пошуку роботи;
  • складайте докладне портфоліо: резюме, супровідний лист, рекомендації, приклади робіт;
  • виробляйте стратегію пошуку роботи, засновану на аналізі власного досвіду, здібностей та інтересів;
  • здійснюйте активні та щоденні дії з пошуку роботи;
  • ретельно готуйтеся до співбесід на різних рівнях.

Comments are closed.

Send this to a friend