Ви надумали створити власний бізнес? Декілька найважливіших порад від “АБА”.
В першу чергу, зверніть увагу на правовий статус бізнеса, тобто: приватне підприємство (ПП), товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), акціонерне товариство відкритого чи закритого типу (ЗАТ і ВАТ).
Далі, потрібно зареєструвати відповідно до чинного законодавства ваш бізнес (підприємство) для входження вашого суб’єкта у господарську діяльність. Простими словами, так держава здійснює контроль за підприємницькою діяльністю, регулює звітність та ринкові відносини.
Особа повинна добре підготуватися, щоб не здійснити зайві витрати. Головне – дотримання усіх юридичних аспектів:
Процедура державної реєстрації
Зверніть увагу, що створити підприємство може як одна фізична особа, так і декілька юридичних осіб одночасно. Реєстрація здійснюється органом державної реєстрації та нотаріусами (останні мають право за нововведенням у законодавчих актах). Здійснюється дана процедура, при наявності необхідних документів, які оформлені належним чином. При не правильному оформленні або відсутності будь-якого документа у реєстрації відмовляють.
Основні документи
- Оригінали та копії документів засновників та осіб, які будуть керувати підприємством;
- Установчі документи (статути, протоколи і т.д.);
- Документ в якому зазначена назва вашого підприємства;
- Юридична адреса, за якою підприємство буде зареєстровано. Обов’язковий пункт, адже найчастіші відмови у пов’язані із відсутністю адреси;
- Розміри статутного капіталу (складатися може як з рухомого, так і нерухомого майна);
- Якщо до підприємства приєднується інша фізична або юридична особа, додатково подаються документи підтверджуючих їх правовий статус, обов’язково нотаріально завірені;
- Якщо ви довірили особі займатися даною процедурою, обов’язково додається до повного пакету документів оригінал довіреності на цю особу.
Будьте уважними, дотримання даних процедур допоможе вам легко розпочати свій бізнес.