Понеділок, Березень 27

Титани франчайзингу розкривають свої секрети довгострокового успіху

Успіх залишає підказки. У будь-якого бізнесу, який існує близько 40 років, є свої секрети, засвоєні уроки, історії… Недарма кажуть, що перші 40 років життя – це всього лише практика, отримана для наступних 40 років. Отже, давайте зекономимо роки помилок, з’ясувавши зараз найефективніший шлях, який змусить франшизу процвітати в довгостроковій перспективі.

Для цього проаналізуємо думку генеральних директорів, засновників франчайзингових компаній і навіть тих, кого в галузі називають “провідними представниками франшизи”, які ведуть бізнес від чотирьох і більше десятиліть. Сенс полягає в тому, щоб зрозуміти як вони зробили свій бізнес настільки успішним. Їх спільні знання містять секретний рецепт, який ми всі невпинно шукаємо, щоб зробити бізнес прибутковий, а життя свідомо успішним.

Ми зосередилися на франшизах світового класу, а також на сервісних підприємствах, які, незважаючи на відсутність загальновідомої назви мають величезний успіх і довговічність.

Ці послуги стали неймовірно успішними, навіть без обізнаності споживачів та без кричущого або сексуального характеру. У цій статті ми розповімо, як вони це зробили. Як франшиза підтримує себе протягом 40 з гаком років не дивлячись на економічні спади, стихійні лиха або зміни ринкового попиту?

Minuteman Press, Боб Тітус
Першим титаном, думку якого ми проаналізували став, Боб Тітус. Це генеральний директор і засновник Minuteman Press (Нью-Йорк). Кількість франшиз досягає до 950 одиниць. Саме він додав перші два інгредієнта до нашого секретного рецепта. Це відносини і здатність приймати зміни.

Minuteman Press розпочала діяльність в якості магазину друкованих та копіювальних робіт. За останні 40 років у них були невеликі і навіть монументальні проблеми.

Подумайте про те, як Боб відчував себе, коли маловідома компанія під назвою Xerox виступила з ідеєю розміщення копіювальної машини в кожному офісі по всьому світу.
Для Тітуса це було чимось неймовірним. Зіткнувшись з проблемою лицем до лиця, він запропонував більш швидкі копіювальні машини і налагодив сервіс з боку франчайзі.

Тепер, через чотири десятиліття, франчайзі Minuteman розробляють, друкують і рекламують найрізноманітніші товарні знаки, імена та логотипи на всьому, що тільки можна придумати.
Тітус вважає, що культура франшизи є найважливішою частиною їхнього багаторічного успіху. Це підтверджено тим фактом, що 125 франчайзі в компанії – власники у другому поколінні. Це вкрай рідко зустрічається в франшизі. Тітус пишається тим, що багато знає про особисте життя кожного франчайзі. “Це сім’я. Наші власники не просто номери зі списку. Це люди. Ми хочемо, щоб вони були успішними і щасливими”, – говорить він.

Express Pros Staffing, Боб Фанк
Наступні інгредієнти секретного рецепта успішної франшизи ми отримали від засновника і генерального директора Express Pros Staffing Боба Фанка (Оклахома-Сіті). Ними стали – цінності і цілісність.
Йдеться про цінності потенційного франчайзі і про те, чи відповідають вони культурі компанії. Фанк, за освітою теолог, тому вважає, що його бізнес – по суті, те ж саме служіння. На думку Боба немає нічого приємнішого, ніж допомогти комусь отримати роботу, знаючи, що цей хтось повертається додому, щоб сказати своїй сім’ї: “У мене є робота!”.

Фанк є членом залу слави Міжнародної асоціації франчайзингу, поряд з такими відомими особистостями, як Рей Крок з McDonald’s, Дейв Томас з Wendy’s і Фей Дулука з Subway.
На його думку якісні франчайзі є основним компонентом успішної франшизи. У минулому році у Express Pros було 8000 заявок від людей, які хотіли купити франшизу, при цьому було надано тільки 47 ліцензій. Це говорить про те, що компанія дбає про цілісність і довговічність системи.

Lawn Doctor, Рассел Фріт
Рассел Фріт – колишній генеральний директор Lawn Doctor. З 2016 року є членом залу слави Міжнародної асоціації франчайзингу. Завдяки йому, ми дізналися ще кілька інгредієнтів секретного рецепта – обізнаність з можливістю коригування і довіра. Фріт зазначив, що однією з багатьох причин його успіху є те, що він завжди залишався в курсі змін на ринку і послідовно коригував свою модель. Таким чином, підприємець завжди випереджав вимоги ринку.

Фріт вважає, що кожна франчайзингова компанія повинна завжди прислухатися до франчайзі. Оскільки вони щодня взаємодіють зі споживачами. Це дозволяє з перших вуст дізнатися про потреби клієнтів у всій країні.
До того ж, зал слави погодився, що все зводиться до пошуку правильних франчайзі для бізнесу. Крім того, рішення компанії завжди повинні бути справедливими по відношенню до двох сторін – франчайзі і франчайзеру. Коли виправдані рішення приймаються від імені обох ділових партнерів, створюється довіра. І це безцінно.

Так само, як і в будь-яких відносинах, довіра – це першорядний фактор, який може зробити франшизу успішною або зруйнувати її у важкі часи, – каже Фріт.

Цю думку підтримав Девід Маттсон, генеральний директор Sandler Sales Training. Маттсон впевнений, що франчайзі повинні брати участь в кожному питанні, що їх стосується. Тому компанія створила комітети для розробки нових програм і ініціатив, які в подальшому вивчаються і реалізуються. Повна прозорість по відношенню до франчайзі – це відмінна франшиза. Це допоможе протистояти перешкодам, які, без сумніву, зустрічаються на шляху кожної компанії.

Джефф Елгін, FranChoice
Джефф Елгін є засновником і генеральним директором FranChoice, консалтингової компанії франчайзингу в Міннеаполісі.
Компанія Елгін аналізує концепції франшизи у всіх секторах бізнесу, щоб з’ясувати, чи є у них шанс на успіх.
Його розуміння і досвід чітко сформульовані, оскільки він додав: “Секрет успішного довголіття франчайзера полягає в розумінні того, що ваш успіх починається з успішних франчайзі.”
Наш рецепт успіху можна підсумувати такими міркуваннями, отриманими від успішних компаній:

  • Будьте вибагливі у присудженні франшиз. У вас не буде відмінної справи без великих людей. У 40-річному бізнесі це зводиться до якості франчайзі, а не до кількості. Великі власники будуть підтримувати франшизу в довгостроковій перспективі. Важливо вибрати франчайзі, у яких цінності відповідають культурі франчайзингової організації.
  • Засновник, генеральний директор і виконавча команда повинні мати можливість представляти своє бачення компанії та надавати франчайзі можливість прийняття рішень. Як капітан корабля, лідер організації повинен добре знати галузь і стежити за штормами на горизонті, які можуть вплинути на франшизу. А власники повинні мати мужність, щоб протистояти цій проблемі, налаштовуючи вітрила.
  • Не приймайте рішення для компанії, які мають негативний вплив на прибуток франчайзі. Франчайзі повинні бути прибутковими. Це має першорядне значення. Якщо франчайзі отримують відмінні гроші, вони будуть щасливі. Якщо вони будуть щасливі, вони будуть розширюватися, а також дозволять вам залучити більше франчайзі. Маттсон сказав, що керівники франшизи мають моральне зобов’язання йти вище і далі того, що очікують їх франчайзі. Не відставайте від очікувань власника франшизи. Якщо ви це зробите, це може завдати незворотні наслідки для франшизи.

Лейн Фішер, FisherZucker, LLC
Лейн Фішер, партнер FisherZucker вважає, що секрет розвитку таких компаній полягає в якісному задоволенні попиту споживачів, використанні нововведень і наявності корпоративної культури, яка орієнтована на те, щоб зробити франчайзі успішними. Крім того, ці бренди часто задіюють передові технології і призводять до змін ринку, а не стають жертвами цього. Вони працюють над розвитком довгострокових відносин і завжди заохочують лояльність унікальними можливостями для покупки.

Якщо ви є засновником бізнесу, може настати час, коли вам доведеться поглянути на себе в дзеркало і чесно запитати: “Якщо я вийду з рівняння, мій бізнес все ще буде працювати? У мене дійсно є концепція, яка здатна створити якісний франчайзинг? Це бізнес, який процвітає через мою пристрасть до цього?” Не забудьте поставити собі ці питання, перш ніж почати франчайзинг свого бізнесу. Тому що, на жаль, вже існує багато франшиз, у яких немає правильних відповідей на ці питання, але вони все одно продають франшизи. Це ті, хто не може сказати, що вони досягли до 40 років.
Знання є основним інгредієнтом рецепту успіху. Тому тепер у вас є секретний рецепт для успішного франчайзингу. Підіть, зробіть це. Адже у вас все вийде!

Comments are closed.

Send this to a friend