П’ятниця, Січень 24

Зробіть ці прості кроки до успіху в процесах продажу

Для ефективної діяльності підприємцю необхідно навчитися і оптимізувати процеси продажу товарів чи послуг. Роблячи хоч невеликі кроки в цьому напрямку, можна досягти значних успіхів.

У вас на підприємстві існують реальні проблеми, якщо процес продажів є заплутаним та складним. У такому випадку команда з продажу може бути геть розгубленою. Недорозуміння і розбіжності у сприйнятті ситуації можуть стати проблемою, а час та інші ресурси можуть втрачені даремно.

Аби покращити рентабельність інвестицій та, в кінцевому підсумку, граничну лінію прибутку, потрібно провести спрощення та оптимізування процесу продажів.
Ділимося з вами наступними 4 порадами, що містять дії, які приведуть до результату.

1. Дисципліна понад усе
Чи ви використовуєте заохочення команд що продають? Чи найкращі продавці отримують винагороду готівкою, або у формі позачергової відпустки? Може ви створили інші пільгові умови для підлеглих? Майте дієві джерела мотивації. Але майте на увазі, що це також може призвести до того, що співробітники відділу продажів одного разу вийдуть з-під контролю, прагнучи закрити якнайбільше угод. Вони можуть йти якнайлегшими шляхами в обхід стандартних джерел отримання клієнтів.
Такі дії можуть призвести до певного успіху продавця, проте здатні і завдати шкоди організації в цілому. Наприклад, важко відстежувати ефективність лідогенерації, або слідкувати за активністю потенційних клієнтів, якщо хтось відхиляється від регламентованих методологій роботи. Варто прийняти до уваге те, що понад 50 відсотків менеджерів з продажу розглядають проблеми лідогенерації, як основні в реалізації продажів.
Тож зробіть процес продажів прозорим і чітко регламентованим. Тоді будь-яка винагорода буде залежати від бажання продавця працювати за системою, а не поза її межами.

2. Об`єднайте спільні зусилля команди з продажу, обслуговування та маркетингу
Зробіть так, аби ці підрозділи допомагали один одному, бо саме вони мають постійний доступ до важливої інформації. Члени цих відділів можуть працювати більш ефективно та злагоджено, співпрацюючи між собою щодо даних про клієнтів, розуміння їх скарг, питань або проблем, що виникають.
Як це запровадити? Можна організувати регулярне заплановане спілкування між командами, або може знадобитися зміна політики доступу до даних.

Саме позитивний досвід клієнта від спілкування з продавцем впливає на збільшення продажів та підвищення лояльності до продукту. Вся команда тільки виграє, якщо буде ділилися між собою інформацією, яка допоможе покращити взаємодію з клієнтами

Дейв Батт, Генеральний Директор компанії FPX

3. Тренінги – невід`ємна складова розвитку команди
Процес продажу стає набагато простішим, коли він є частиною тебе. А це вимагає постійного вдосконалення навичок. Новий спеціаліст з продажу повинен проходити ефективну підготовку, яка включає в себе засоби перевірки того, чи дійсно засвоюється та використовується те, чому навчають. Таким чином, продуктивність нових працівників зростає на 54% в організаціях, що мають ефективні програми з внутрішньоорганізаційних тренінгів. Наступним етапом мають стати курси підвищення кваліфікації, тренінги та тестування.
Окрім тренувань як таких, потрібно постійно оновлювати матеріали, слідкувати за останніми трендами цієї галузі та давати співробітникам можливість самостійно слідкувати за прогресом і визначати сильні та слабкі сторони своєї діяльності.

4. Чи группа з продажу є суцільною командою?
Ефективність процесу продажів віддзеркалює стан команди в цілому. Якщо у вас в команді дисбаланс, а саме – є люди занадто перевантажені роботою, і є такі, що не продають зовсім – то це реальна проблема і загроза для бізнесу. Вносіть зміни в залежності від ситуації, що склалася.
У деяких випадках можна просто донайняти персонал. А от зміна ролей та розподілення відповідальності – це вже зовсім інша річ. І тут треба діяти максимально обережно, бо завжди існують люди, які не бажаюсь працювати зовсім.
Крім того, в будь-якій організації, на успіх працівника впливає його відчуття значущості, коли кожен робить свою роботу сумлінно, і вносить значний вклад в загальний успіх. Це важливо, оскільки щасливі команди з продажу на 37% більш продуктивні, ніж інші.

Як ви вже впевнилися, процеси продажів є зрозумілими лише тоді, коли ваша команда має належну підготовку та максимізує свої ресурси. Поєднання цих речей неминуче призведе до поліпшення продажів, а також задоволення вашого відділу продажів від процесу роботи.

Comments are closed.

Send this to a friend