П’ятниця, Червень 2

5 способів привернути увагу ЗМІ до стартапу, не звертаючись до PR-агентства

PR-агентства (Public Relations – зв’язки з громадськістю) можуть бути дуже цінними партнерами на шляху вашої компанії до успіху. Добре агентство допоможе позиціонувати компанію на ринку, створить дієві історії для бренду та налагодить зв’язки з представниками засобів масової інформації (ЗМІ), щоб посилити вплив на потенційних клієнтів.

Коли компанія тільки починає свій шлях фінансування, зазвичай, обмежене. Тому співпраця з PR-агентством залишається поза бюджетом. Разом з тим робота над розвитком бренду в період його становлення – найголовніша задача.

Розуміння того, як працює галузь PR може або значно покращити, або ж “вбити” компанію. Для того щоб не наробити помилок та відчути переваги PR без фактичного найму агентства, важливо зрозуміти всього п’ять правил.

  1. Налагоджуйте зв’язки з журналістами задовго до того, як почати розказувати їм історії

Починати варто з вибудовування довіри та формування міцних стосунків з журналістами. Це допоможе вам розповісти свою історію більш якісно відразу, коли вона у вас з’явиться. Крім того журналісти можуть співпрацювати, надаючи статистику чи відгуки з ринку, що допоможе на початку вашої роботи. Як правило, це люди які швидко захоплюються новими ідеями, тому використовуйте це собі на користь.

Журналісти також самостійно контактують з цікавими особистостями і лідерами думок. Кількість історій написаних таким чином часто набагато більша, аніж спеціально створених брендом. Це дає зрозуміти, що таки варто заводити друзів серед працівників засобів масової інформації.

  1. Сегментуйте по інтересам кожного журналіста на ЗМІ в цілому

Вивчайте свою аудиторію і канали через які ваша історія буде донесена якнайкраще. Наприклад, не варто пропонувати читачам Entertainment Weekly розповідь про рекламну технологію. Вони очікують зовсім іншого, тому ви не отримаєте потрібного ефекту. Однак, це не означає, що журналістів цього видання потрібно ігнорувати, адже вони можуть з радістю ділитися інформацією з колегами з інших видань.

  1. Ідеї для цікавих історій

Журналісти завжди шукають нові та захоплюючі історії. Якщо ви зможете їм їх надати – це ваша перемога. Як тільки журналісти зрозуміють, що ви можете бути джерелом корисної для них інформації, про вас почнуть писати.

  1. Ведіть базу даних усіх журналістів, з якими зустрічаєтесь

Чи знаєте ви, що вони публікують та їх особисту контактну інформацію? Більшість електронних адрес журналістів загальнодоступні, їх легко знайти. Але на початку роботи компанії тільки контактів замало. Варто також відвідувати заходи для журналістів, щоб побачити як працюють вони та індустрія в цілому.

  1. Будьте актуальними

Пам’ятайте, що завжди потрібно мати щось дуже цікаве або культурно вагоме для обговорення. Журналісти чують сотню історій за день і обирають лише кілька з них, щоб розказати своїм читачам/слухачам/глядачам. Вони стикаються з тиском, готуючи матеріали, які отримають потрібний для видання трафік. Тому те що ви їм пропонуєте повинно бути достатньо якісним та новим, щоб зацікавити їхню аудиторію. Існує багато способів розповісти свою історію, тому переконайтеся, що спосіб, який ви обираєте, є актуальним та цінним для публікації.

Лояльність зі сторони ЗМІ може стати хорошим поштовхом для росту вашої компанії. Це не тільки збільшить вашу видимість на ринку, але й посилить довіру до вашого бренду. Із PR-агентством чи без нього, на початку цього шляху доведеться формувати стосунки з журналістами задовго до того, як вони почнуть про вас голосно говорити.

Comments are closed.

Send this to a friend