П’ятниця, Червень 2

Що таке чат-бот та як зробити його ефективним для вашого бізнесу

Чат-боти стали одним з найновіших та найефективніших трендів сучасного маркетингу, а більшість західних маркетологів стверджують, що вони замінять собою SMM, SEO та інші тренди останніх років.

Чат-бот — це автоматизована програма, вбудована у іншу програму для обміну миттєвими повідомленнями (мессенджер), яка використовується для “роботизованого” спілкування з людиною. Найчастіше чат-ботів використовують у двох аспектах: внутрішньому — для автоматизації певних процесів у великих компаніях (наприклад, для оформлення відрядження або запиту на відпустку) та зовнішньому — для спілкування з клієнтами (в основному, відповіді на запитання та реєстрація запитів). На останньому ми і зупинимося сьогодні.

Перед створенням чат-бота 

Перед тим, як створювати чат-бота, спеціалісти радять провести маркетингове дослідження своєї цільової аудиторії, що допомогло б вам встановити тональність спілкування, правильно обрати мовні форми та звороти. Це надзвичайно важливо, оскільки мова роботизованого спілкування має максимально походити на мову реального консультанта для того, щоб клієнт почував себе максимально комфортно.

Характеристики ефективного чат-бота

Для того, щоб ваш чат-бот був максимально ефективним у взаємодії з клієнтами, він має відповідати певному ряду критеріїв. Ці критерії виведені з практики спеціалістів у створенні чат-ботів, тому будуть дуже корисні у якості основних засад, які не варто порушувати.

¬ Здатність розуміти “живу” мову: сучасні чат-боти, збудовані на основі штучного інтелекту (ШІ), здатні розуміти не лише специфічну команду, як кілька років тому, а і звичайну людську мову; тому використовуйте найновіші платформи.

¬ Проактивність: на нашому ринку клієнти не часто зіштовхуються з чат-ботами, а може і вперше; зробіть так, щоб при відкритті вікна спілкування, чат-бот коротко знайомив відвідувача чим конкретно він може допомогти.

¬ Інтеграція у електронну торгівлю: ефективно монетизувати сторінку у соцмережах можна шляхом створення чат-бота, через якого можна буде робити покупки на сайті напряму з чату у соцмережі; таким чином зникає потреба відвідувати сайт, заповнювати реєстраційні форми тощо.

¬ Визначений перелік функцій: чат-боти можуть виконувати дуже багато функцій, але фахівці радять починати з простих програм, з чітко визначеним переліком функцій; так вашому клієнту буде легше працювати з програмою.

¬ Логічна структура: дуже важливо знати хід думок вашого клієнта, щоб чат-бот максимально ефективно спілкувався та відповідав очікуванням клієнта.

¬ Здатність передбачати: більшість сучасних чат-ботів здатні аналізувати спілкування з кожним клієнтом, виносити з нього уроки та вчитись передбачати запити до того, як клієнти їх озвучать.

¬ Можливість персоналізації: зазвичай чат-боту дають стать, ім’я, певний вигляд; пам’ятайте, що чат-бот також представляє вашу компанію, тому має відповідати її духу.

Ознайомитися з основними видами чат-ботів та найефективнішими платформами для їх створення ви можете у наступних статтях.

Comments are closed.

Send this to a friend