Понеділок, Березень 27

Як малому бізнесу ефективно заявити про себе в інтернеті?

Хочете оголосити про компанію для більшої цільової аудиторії? Бажаєте збільшити її впізнанність? Просуваєте нову продукцію або послуги? Ми підкажемо вам, як це зробити ефективно.

Відповідно до звітів маркетингових аналітиків світові витрати на інтернет-маркетинг вже перевищують 170 мільярдів доларів, половина з яких йде на пошукову оптимізацію та рекламу. Основна задача роботи пошукових машин полягає в наданні тієї інформації (релевантної) своїм користувачам, яку вони шукають у дану мить. Завдяки цьому за допомогою пошукового маркетингу до сайту залучається цільова аудиторія, яка зацікавлена саме у ваших продуктах або послугах. Розуміння пошукових процесів дозволить вам звернутися саме до своїх потенційних клієнтів.

Принцип роботи пошукових систем

Програмне забезпечення пошукових систем дозволяє швидко показувати результати пошуку, але аналіз вмісту інтернет-ресурсів не проходить у режимі реального часу. Заздалегідь пошуковими системами відбувається сканування інформації, до якої є доступ в Інтернеті, і виявляється вміст веб-сторінок, зображення та відео. Далі проводиться індексування – класифікація кожного фрагмента, складається список веб-сторінок і вмісту, який називається індексом. І, нарешті, вибирається найпотрібніший контент, визначається рейтинг джерел. Алгоритм пріоритизації є закритою інформацією.

Користувач вводить слово або фразу в строку (пошуковий запит), а система порівнює цей запит з індексом, що існує, і практично миттєво показує найкращі варіанти в результатах пошуку.

Спеціальні програмні роботи переходять від сторінки до сторінки в інтернеті, використовуючи посилання, без зупинки та вводять нові дані в індекс. Але не вся інформація додається до списку. Пошукові системи можуть знаходити багато копій однакової інформації, розміщеної на різних ресурсах. При цьому нема потреби додавати сотні сторінок з однаковим текстом, пошуковики за рейтингом вирішують які версії залишать.

Інтернет-ресурси для просування свого бізнесу

Інтернет-маркетинг містить в собі багато напрямків, однак з пошуковими системами безпосередньо пов’язані розміщення інформації в інтернет-каталогах компаній, на власному сайті та спеціалізованих сайтах відгуків. Бажано використовувати ці заходи в комплексі з просуванням у соціальних мережах і мобільних додатках, оскільки вони мають перехресні посилання один на одного, що підвищує їх ефективність.

В інтернет-каталогах, наприклад, Google Мій бізнес та Яндекс Каталог, безкоштовно розміщується вся необхідна інформація про компанію, розташування на карті, які індексуються пошуковиками. На сайтах відгуків можна ініціалізувати обговорення діяльності вашої компанії, продукції й послуг. Відповідаючи на позитивні та негативні коментарі, ви маєте додаткову перевагу перед конкурентами.

Веб-сайт компанії, як найбільш інформативний ресурс

Інформація, яка розміщена на сайті, скануються пошуковими машинами й показується в результатах пошуку, тому відвідувач повинен мати можливість ознайомитися з:

 • часом роботи;
 • адресою;
 • мапою та маршрутом;
 • асортиментом товарів, надаваними послугами з характеристиками та описом;
 • оригінальним та унікальним тематичним контентом до сторінок;
 • ціною;
 • фото- та відеоматеріалами про компанію, продукцію та послуги.

Поліпшення функціональності сайту дозволяє підвищити його ефективність. Додайте можливість здійснити купівлю та скористатися онлайн-замовленням, консультацією, технічною підтримкою, формою відгуку, посиланням електронної пошти, листуванням або дзвінком в один дотик. Для розширення цільової аудиторії створіть сайт багатомовним, що значно підвищить кількість показів у результатах пошуку.

SEO-оптимізація при рекламі компанії з використанням звичайного пошуку

Відмінною особливістю звичайного пошуку є відсутність плати за покази інформації про ваш бізнес у пошукових результатах. Однак для цього потрібно переконати пошукову систему, що саме на вашій веб-сторінці розміщена потрібна інформація для користувача (за певним запитом), у вас є необхідні продукти або ви готові надати йому необхідні послуги.

Для збільшення вірогідності появи сайту в звичайних результатах передбачається SEO-оптимізація, яка використовується для спрощення пошуку та класифікації вмісту сайту, якісного релевантного контенту, що потрібне для пошукових систем і, у свою чергу, залучає більшу кількість відвідувачів та потенційних покупців.

Якість оптимізації визначається наступними параметрами:

 • кількість ключових слів і правильність  розташування по текстах та сайту: системи негативно реагують на наявність переспаму (велику щільність ключових слів);
 • наявність слів та фраз, які не несуть смислового змісту: значна кількість цих слів і виразів знижує рейтинг сторінок;
 • значення індексу цитування: чим більше сайтів посилаються на ваш ресурс, тим краще, але за умови відсутності перехресних посилань та якщо їх тематика збігається;
 • поведінка відвідувача на сайті: будь-які дії, які здійснює користувач на вашому ресурсі (реєстрація, переходи по меню та сторінкам, посилання), що збільшують, у свою чергу, час перебування, підвищують рейтинг сайту.

Пошукова реклама – це платний спосіб просування компанії

Пошукова реклама передбачає придбання рекламного простору в пошукових системах, які беруть плату за допомогою проведення аукціонів за показ оголошень або пошукової реклами, відповідних певним пошуковим запитам (ключовим словам) і регіону.

Попри те, що даний вид просування є платним, він не гарантує покази й переходи (кліки) на ваш сайт. Якщо зміст рекламного тексту не досить доречний запиту, то імовірність його показів і видимість може бути на низькому рівні, а іноді й зовсім не з’явитися в рекламному просторі. У той же час реклама з хорошою релевантністю і низькою ставкою в аукціоні можуть мати високі частоту показів й позиції у списку, а, відповідно, більшу кількість відвідувань сайту.

Відзначимо так само, що реклама з низькою клікабельністю може бути заблокована пошукачем, а ціна за рекламу з високою клікабельністю знижується, оскільки необхідна менша кількість показів. Оголошення і пошукову рекламу також необхідно складати на різних мовах, відповідних регіону знаходження цільової аудиторії.

Визначте виконавця заходів з просування бізнесу в інтернеті

Інструментарій пошукового маркетингу досить численний і його освоєння вимагає досить тривалого часу, тому необхідно визначитися: ви самі будете просувати в інтернеті свою компанію або виберете маркетингову організацію або фрілансерів-фахівців у цих напрямках. Приймайте рішення в залежності від масштабів бізнесу, вартості вашого часу за вашими оцінками чи порівняйте той прибуток, який ви приносите для компанії з витратами на пошукове просування при залученні сторонніх фахівців. Хорошого розвитку вашому бізнесу!

 

Comments are closed.

Send this to a friend