Понеділок, Березень 27

Уроки брендингу для малих підприємців

Брендинг – однин з основних інструментів бізнесу, від малого до великого, за допомогою якого ваші покупці вас впізнають і купують або користуються вашими послугами. Ефективна стратегія бренду надзвичайно важлива в умовах розвитку та глобалізації ринку.

Бренд – це ваша обіцянка покупцю. Бренд вирізняє вас від ваших конкурентів, допомагає покупцю зрозуміти, що саме він отримає від вас та хто ви є. Бренд має виходити з вашої ідеології, з того, за якими принципами ви живете та будуєте свій бізнес.

Основа вашого бренда – ваш логотип. Всі матеріали, на яких буде зображений ваш логотип, несуть в маси основну ідею вашого бренду.

Стратегія бренду та його значимість

Стратегія бренду складається з наступних елементів: як, що, де, коли і кому ви хочете донести шляхом свого бренду. Місце реклами, канали реклами, цільова аудиторія, ваш візуальний та словесний посил – це все складові вашої стратегії бренду.

Значимість бренду – це додаткова вартість до вашого продукту, причина чому ваші покупці платитимуть за вашу продукцію більше, ніж за не брендовану продукцію на полицях поруч з вашою. Класичним прикладом може бути Фанта та Мірінда: значимість бренду Фанти вища, тому продукція коштує дорожче.

Як визначитись з брендом?

Визначення власного бренду схоже на подорож у глибини його заснування. Зазвичай це важко, це займає багато часу та зусиль. Полегшити цей процес можна відповівши на наступні питання:

• Яка місія вашої компанії?
• Які переваги та особливості вашого продукту чи послуги?
• Що покупець думає про вашу компанію та чого від неї очікує?
• Які асоціації ви хочете викликати у клієнта з вашою компанією?

Проведіть власне дослідження, визначте потреби, звички та побажання вашої нинішньої та потенційної цільової аудиторії. Тільки не вважайте, що ви вже знаєте що їм потрібно. Проведіть справжнє дослідження.

Таке дослідження може бути занадто важким для підприємця, оскільки потрібний високий рівень об’єктивності. Не бійтесь залучати спеціальні агентства, що надають відповідні послуги.

Як використовувати бренд?

Коли ви дали відповіді на попередні питання, виникає наступне – як донести це все до цільової аудиторії?

Створіть класний логотип. І розміщуйте його всюди.
Напишіть основний посил свого бренду. І вивчіть його, разом з усіма робітниками вашої компанії. Регулярно перевіряйте знання бренду серед штату компанії.
Інтегруйте бренд в діяльність компанії. Бренд має бути в усьому: в тому як ви відповідаєте на дзвінки, пишете листи, що ваші співробітники носять. Буквально в усьому.
Слідуйте стилю свого бренду. Стиль має проявлятись так само в усьому: в листах, в усій друкованій продукції, в корпоративній культурі.
Розробіть слоган. Який ви будете використовувати у кореспонденції та на практиці передаватиме ідею вашого бренду.
Складіть шаблони для ваших маркетингових матеріалів. Використовуйте однакову схему кольорів, розміщення логотипу тощо. Це все потрібно для того, щоб ваш посил виглядав послідовно.
Будьте чесним. Покупці не повернуться, якщо ви їх обманете.
Будьте послідовним. Не кидайтесь у крайнощі і слідуйте обраному шляху.

Comments are closed.

Send this to a friend