Понеділок, Березень 27

Для чого потрібен бізнес-план?

Бізнес – особлива форма діяльності й передбачає готовність майбутнього підприємця приймати самостійні рішення і ризикувати. Вирішивши почати підприємницьку діяльність, потрібно досконало спланувати її організацію, зміст та послідовність. Правильно складений план дає перспективу розвитку бізнесу.

Бізнес-план – це ретельно підготовлений документ, який описує всі умови та діяльність майбутнього підприємства, аналізує проблеми, які можуть з’явитися і визначає засоби їх вирішення. Також такий план є документом для презентації проекту перед потенційними інвесторами, партнерами та кредиторами.

Бізнес-план допомагає майбутнім підприємцям вирішити такі завдання:

  •  вивчити перспективність ринку збуту;
  •  оцінити витрати на виробництво продукції;
  • вивчити показники, які будуть контролювати стан справ.

Мета бізнес-плану – планування господарської діяльності підприємства від найближчого до найвіддаленішого періоду. Бізнес-план відповідає на багато питань для майбутнього існування фірми:

  • визначення виду діяльності фірми;
  • формування стратегії та тактики;
  • розробка маркетингових заходів на ринку реклами;
  • аналіз матеріального та фінансового положення фірми;
  • підбір персоналу підприємства та визначення умов мотивації праці;
  • передбачення ризиків та труднощів.

Основні функції бізнес-плану, які використовуються у сучасній практиці.

  1. Перша функція використовується для розробки бізнесу. Вона необхідна на початковому етапі створення підприємства та при розробці нових напрямків діяльності.
  2. Друга пов’язана з плануванням. Вона оцінює можливості розвитку нового напрямку діяльності.
  3. Третя функція залучає фінанси — позики, кредити тощо.
  4. Четверта – залучає для реалізації проекту потенційних партнерів, які побажають вкласти у виробництво власний капітал.

Бізнес-план вирішує одне з головних питань про надання фінансів та матеріальних ресурсів. Тому планування є невід’ємною частиною будь-якої підприємницької діяльності. Бізнес-план узагальнює аналіз можливостей бізнесу в конкретній ситуації й дає чітке уявлення про те, яким чином планується використовувати наявний потенціал. Процес складання плану дає змогу глибоко проаналізувати розпочату справу у всіх деталях. Такий план є основою бізнес-пропозиції у переговорах та відіграє важливу роль при комплектуванні персоналу підприємства.

План розробляється менеджером, керівником, фірмою чи консалтинговою організацією. Для визначення стратегії розвитку складається розгорнутий бізнес-план. Нерідко вже на стадії його підготовки визначаються потенційні партнери та інвестори. Бізнес-планування в більшості випадків складають на рік. Детально розглядаються різні напрямки діяльності на цей період і детально характеризується подальший розвиток.

Складаючи бізнес-план, слід оцінювати можливості й проблеми, які можуть з’явитися надалі. Це називається оцінка загального стану. Після її формування можна приступати до постановки завдань і цілей.

Comments are closed.

Send this to a friend