Понеділок, Лютий 24

Які задачі краще делегувати?

Звичайно, кожен із нас неодноразово зіштовхувався з проблемою, що дві руки – це занадто мало, а за зарядний пристрій для людини можна було б віддати цілий статок. У сучасного управлінця кількість задач, що надходять щогодини (в кращому випадку), набагато перевищує його можливості. Вхідні дзвінки, робоча поштова скринька, постійні повідомлення у мессенджерах, – це лише короткий список речей, які відволікатимуть вас від важливої роботи. Але і важливої роботи з кожним днем ставатиме все більше: реклама у соціальних мережах, переговори з партнерами, робота над помилками, логістика, оформлення сайту, виробничі питання… зрештою, ви прийдете до того, що частину завдань доведеться делегувати своїм підлеглим.

Як же правильно обрати такі завдання? Проведіть “внутрішній аудит” своєї діяльності. Наступні складові спеціалісти радять делегувати в першу чергу:

1. Яка частина вашої роботи непомітна? Звичайно, у вас є такі завдання, виконання яких не матиме суттєвих наслідків, а от їх невиконання призведе до постійного накопичення і, рано чи пізно, до колапсу. Прикладом є ведення календарю, бронювання рейсів та готелів, реєстрація на конференції.

2. Яка частина вашої роботи занадто механічна? У вас мають бути також і завдання, виконання яких вимагає часу, але не вимагає інтелектуальних зусиль. Заповнення 150 рядків таблиці номерами телефонів співробітників, створення списків листування чи google-груп тощо.

3. Яка частина вашої роботи займає більше за все часу? Досить нерозумно витрачати свій час на те, що займе у вас цілий робочий день.

4. Якій частині вашої роботи можна навчити когось іншого? Можливо, це будуть не надто легкі та очевидні завдання, проте якщо ви можете навчити їх виконувати своїх співробітників і звільнити себе для чогось важливішого – чому б і ні?

5. Яка частина вашої роботи заганяє вас у кут? У кожної людини є улюблена сфера діяльності, але має бути і її антипод. Робота, яка викликає у вас ступор і псує вам настрій на весь день, однозначно має бути виконана іншою людиною.

6. Яка частина вашої роботи негайна, але конкурує з чимось іншим? Якщо у вас виникає конкуренція пріоритетів, один з них треба делегувати. Інакше ви не зможете якісно виконати жодне з завдань.

Пам’ятайте, що зрештою вам доведеться делегувати все, окрім тих завдань, які можете робити ви, і ніхто крім вас. Краще привчайте себе до цього з самого початку розвитку вашої справи.

Comments are closed.

Send this to a friend