З необхідністю впровадження змін в компанію зіштовхується кожен керівник. Як це зробити ефективно?
Управляти змінами в компанії можна з двох позицій – зсередини або ззовні. Кожен варіант має свої переваги та недоліки, незалежно від того, яку позицію він обиратиме для інформування змін. Можна почати з декількох кроків для досягнення гарного результату, розповідає Forbes.
Визначте ціль
Використовувати можна методику SMART: ціль має бути конкретизована, досяжна, реалістична і визначена за часом. Чітке формулювання дозволить об’єктивно оцінити результат виконаної роботи, і можна швидко здійснити корекційні дії, якщо вони необхідні.
Інформуйте колектив
Особливу увагу вимагає доведення інформації до відома співробітників. Тоді колектив буде розуміти, куди компанія рухається та яка роль кожного співробітника в цих змінах. 99% людей відноситься негативно до будь-яких змін. Краще керівнику одразу відповідати на виникаючі питання колег і проводити колективні та індивідуальні зустрічі. Найкращим буде створювати загальні збори, де всі співробітники одразу отримають повну інформацію.
Залучайте людей до процесу
Люди повинні відчувати себе в процесі розробки та впровадження нових ідей. Отримувати підтримку від членів колективу буде простіше, якщо вони особисто беруть участь в обговоренні змін. Проводьте загальні збори, стратегічні сесії, брейнсторми, щоб люди були в самому центрі нововведень. Звісно, займатися організацією подібних заходів повинен сам ініціатор змін, він володіє інформацією та здатен надихнути команду на нові досягнення.
У процесі загальних зборів співробітників є ще один плюс – це можливість команди разом продумати всі можливі ризики на шляху до цілі.
Розбийте зміни на етапи
Коли керівник озвучує амбіційну та масштабну глобальну ціль, є ризик, що співробітник не буде сприймати її важливо, адже вона може здаватися йому недоречною. У такому випадку краще розбити процес на невеликі етапи та своєчасно інформувати колектив про виконання кожного з них. Також необхідно регулярно нагадувати колективу, на які цілі направлена компанія, чого намагається досягти, які були угоди, скільки вже зроблено, і досягнуті результати й про це відкрито розповідати. Так, маленькими кроками, буде психологічно легше рухатися вперед.
Колектив повинен звикати до нових реформ
Якщо керівник добре не продумав усі зміни, все одно неминуче виникнуть труднощі, з’являться незадоволені співробітники, які готові звільнитися й агітують до цього інших. Щоб знизити “хворобливий ефект”, люди повинні звикати до змін поступово – невеликі й регулярні реформи легше усвідомлюються, ніж одна та гучна революція. В силах керівника мінімізувати ризики й вирішувати проблеми поступово та не відступати від обраного курсу.
Доводити все до кінця
Будь-який план реформ важливо реалізувати повністю. Керівник, який тільки озвучує майбутні зміни, але при цьому не реалізує їх у життя, неминуче втрачає довіру й авторитет у команді. Надалі це може створити серйозний бар’єр для впровадження будь-яких, навіть самих незначущих змін. Якщо обставини змінилися, розкажіть співробітникам, чому це відбулося, який подальший курс компанії, наскільки стислий термін і до чого це призведе.