П’ятниця, Червень 2

Секрети менеджменту від Google

“Дайте іншим бути успішними” – саме таку пораду щодо правильного управління дає нам нинішній президент Google, Сундар Пічаі. Не так давно стартував сайт, на якому розглядаються основні питання менеджменту та описуються головні управлінські процеси. Оцінюючи успіх Google у цій сфері, неодмінно виникає інтерес: а в чому ж секрет? А секрет, як завжди, у кропіткій роботі: компанія роками вивчала та аналізувала свої “хороші” і “погані” практики, подарувавши нам можливість вчитись на чужих помилках.

Отже, список найважливіших елементів управління від Google (матеріали на сайті англомовні, але ви можете перейти за посиланнями, натиснувши на заголовки):

Проводьте серед працівників оцінювання менеджерів щороку
На анонімних засадах щороку Google проводить опитування серед своїх співробітників стосовно їх ставлення до роботи безпосередніх менеджерів. Як правило, форма опитування складається з 13 питань, 11 з яких закритого типу (Чи надихає мене мій менеджер?) та 2 відкритого типу (Що б ви порадили продовжувати/ не продовжувати робити своєму менеджеру?). В компанії сформована ціла команда, яка аналізує відповіді на ці питання і готує для менеджера аналіз оцінювання його роботи. Результати безпосередньо не впливають на заробітну плату чи заохочувальні винагороди, проте є корисною інформацією для управлінців, адже свої помилки помічаються не завжди.

Обговорюйте можливості кар’єрного росту з вашими підлеглими
Для ваших співробітників важливо знати, що ви зацікавленні не лише у використанні можливостей, але і у розвитку їхнього потенціалу. Для того, щоб продуктивно говорити на тему розвитку, Google радить використовувати наступні питання:
– Ціль (Чого ви хочете?). Визначте, чого член вашої команди насправді хоче досягти?
– Реальність (Що відбувається насправді?). Визначте сприйняття членом вашої команди своєї ролі і цілей сьогодні.
– Можливості (Що можна зробити?). Розробіть кілька способів подолати відстань між ціллю і реальністю.
– Вчинки (Що буде зроблено?). Визначте досяжні кроки, здійснення яких приведе до руху від реальності до цілі.

Одна проста річ
Ця практика цікава для постановки простих побутових цілей для співробітників. Менеджерам радять з’ясувати, разом з підлеглим, яка одна проста річ, на думку самого підлеглого, могла б якісно вплинути на його життя чи роботу. Ця річ записується, і наступні кілька тижнів, чи більше, співробітник має її виконувати, а менеджер – перевіряти її виконання. Це може бути щось на кшталт “Не писати робочі листи у неробочий час” або “Завжди виділяти час на обід” тощо.

Плануйте індивідуальні зустрічі
Часто зустрічі один-на-один настільки несплановані та неорганізовані, що сама їхня доцільність викликає питання. Але існують ситуації, коли для досягнення необхідного результату важливий саме такий формат зустрічі. Фахівці з Google радять, у такому випадку, складати план зустрічі, ділитися ним з колегою та неухильно слідувати цьому плану. Обов’язково включіть до обговорення наступні питання:
– вступні аспекти (які новини та чим можна допомогти)
– проблеми, що виникли в ході роботи
– новини у досягненні поставлених цілей
– адміністративні питання (свята, витрати)
– заплановані наступні кроки
– питання щодо кар’єрного росту та персонального розвитку.

Не забувайте підвищувати кваліфікацію своїх менеджерів
Google радить приділяти достатньо уваги питанням особистісного та кар’єрного росту менеджерів вашої компанії, адже безпосередньо від них залежатиме успіх роботи команди. Компанія навіть розробила власний тренінг для менеджерів, до якого входить багато цікавих матеріалів англійською. Не полінуйтесь ознайомитись з ним, можливо, ви і самі винесете цікаві уроки.

Comments are closed.

Send this to a friend