Давно відомий всім факт, що час біжить швидко і що час – це гроші. Тому потрібно вчитися боротися з ним, або правильно використовувати собі на користь та врівноважувати своє професійне й особисте життя.
Декілька важливих порад, щодо стратегії економії часу.
План на кожен день
План – основний орієнтир, якому потрібно слідувати. Він допоможе зробити день більш продуктивним та корисним. Найкращий час для створення плану – це ранок. Приділіть кілька хвилин основним завданням на день, які маєте намір зробити.
Спочатку здається, що це буде важко, але згодом стане доброю звичкою, без виконання якої ранок буде здаватися незавершеним. Планування виховує пунктуальність і відповідальність перед собою. Якщо чітко його виконувати, то час не буде витрачатися марно.
Навчитися казати «ні»
Людина не може постійно виконувати тільки свої основні обов’язки на роботі, але це не означає, що треба хапатися за усе, що вам пропонують. Потрібно чітко та лаконічно пояснити, чому ви не можете робити все, що вам доручають, оскільки є поточні завдання, які входять у ваші обов’язки.
Виконувати завдання до вказаного терміну
Краще встановити власні терміни перед тими, які поставили на роботі. Якщо завдання виконуватимуться у точний строк, у більшості випадків вони будуть закінчені із запізненням. Краще виконувати роботу набагато швидше, адже обставини бувають різні і результат вийде із запізненням. Так що краще виконувати роботу завчасно. Це дуже економить час.
Розставляти пріоритети
Важливо також розставляти пріоритети для виконання поставлених завдань, а саме: важливість роботі, термін виконання, кількість часу тощо. Обирати варто завдання, які більш легкі та потребують менше часу для виконання. Це і буде один із важливих і ефективних способів стимулювати свій дух та потенціал.
Скоротити увагу на речі, які забирають час
Соціальні мережі: Facebook, Twitter, Instagram, електронна пошта та ін. Це найбільше вбиває час, потрібно максимально зменшити увагу до таких безглуздих речей. Видалити їх зі швидких посилань, вкладок і перемістити подалі, щоб не користуватися ними. Краще замінити їх на корисні, які допомагатимуть і збільшують ефективність виконання поставлених завдань, діляться порадами Бізнес-UA.