Понеділок, Січень 20

Бесіди за кавою: як зробити їх корисними?

Роль менеджера у робочому колективі, як правило, виражається у трьох основних складових його діяльності: він має створити умови для діалогу, побудувати згуртований колектив, забезпечити командну гру. Цього не можливо досягти, сидячи у окремому кабінеті та роздаючи накази. В той самий час, дуже важливо не перетнути межу між індивідуальним підходом та втручанням у приватне життя колег.

Не намагайтесь штучно створити соціальні контакти. Натомість, слухайте і чуйте.
Часто менеджери поводяться так, наче єдиний спосіб побудувати міцні робочі стосунки з підлеглими – це винятково Новорічний корпоратив чи обіди, вечері і кавування. Звичайно, свята і неформальна обстановка важлива. Але, заганяючи себе у потребу післяробочого спілкування, ви ризикуєте зробити усю свою добу робочою. Не варто концентрувати свою увагу на штучних соціальних контактах, краще зробіть так, щоб у ваших підлеглих було відчуття того, що вони мають право на думку, що їх слухають і чують. В такому випадку, ви будете беззаперечним лідером для своєї команди, який не перетинає жодної з меж у крайнощі.

Не зосереджуйтесь на балачках. Зосереджуйтесь на відгуках.
Звичайно, можна купити стіл для настільного тенісу і, таким чином, спробувати змусити колег спілкуватись між собою. Але роль лідера лежить значно глибше. На ваших плечах – обов’язок побудувати культуру обговорення, запевнити свою команду у тому, що кожен може висловити свою думку з того чи іншого приводу, і не буде покараний за це. Також важливо не забувати про можливість анонімно висловити свою думку про вас чи інших управлінців.

Не ставте пільги та привілеї у центр вашої культури. Сконцентруйтесь на культурі співпраці, натомість.
Стильний офісний простір, додаткові відпустки чи безкоштовні шоколадки – безумовно приємно, та вони не допоможуть вам сформувати культуру, лише заохочувати її. Замість порожніх балачок і витрат коштів на місця для цих балачок, переконайтесь, що кожен член вашої команди знайомий з іншими, знає їх ролі та може звернутися по допомогу чи надати допомогу за адресою. Саме таким чином формується командна культура.

Не зациклюйтесь на підвищеннях. Говоріть про перспективи розвитку.
Не варто використовувати, як основний стимул, обіцянки підвищення для свого персоналу. По-перше, рано чи пізно стане відомо, що розмови про підвищення не справджуються, і персонал втратить левову долю мотивації. По-друге, конкуренція у колективі має бути здоровою, а коли ви обіцяєте однакове підвищення двом різним людям, ви неодмінно зіштовхнете їх у битві за це місце. Краще, проводьте індивідуальні бесіди з кожним зі своїх підлеглих, де ви б могли обговорити перспективи цієї людини та способи досягнення бажаного.

І пам’ятайте, наскільки б серйозно ви не ставились до робочого часу своїх підлеглих, за чашкою кави чи чаю вони все одно проведуть не менше години робочого дня.

Comments are closed.

Send this to a friend