П’ятниця, Січень 24

Чому не варто писати вашій команді вночі?

Ось ви вже лягли спати, але сон ніяк не приходить. Починаєте думати про роботу, бо коли працюєш на себе – працюєш завжди, кожну вільну хвилину. Проекти, замовлення, фабрика, переклади, дедлайни… і тут вас осяює думка про те, що краще замінити зразки тканини на зустріч з покупцями. Але на годиннику 12 ночі. Починаються муки совісті, чи писати листа своїй команді, чи дочекатись ранку?

Психологи радять: “Ніколи не пишіть робочі листи у неробочий час, хіба що це питання життя і смерті, у буквальному сенсі”.

Уважно обдумайте, яке саме повідомлення ви хочете написати? Ви хочете, щоб ваш колега відповів негайно? Або ви хочете просто не забути про свою ідею, і тому вам треба надіслати e-mail зараз? Якщо відповідь на перше питання – “так”, то ви усвідомлено примушуєте свою команду до роботи 24 години на добу. Якщо відповідь на друге питання – “так”, то ви не усвідомлено примушуєте свою команду до роботи 24 години на добу. Обидва варіанти негативно вплинуть на ефективність роботи колег, вас індивідуально та на якість вашої корпоративної культури.

Швидше за все, ваші співробітники прочитають вашого листа і, навіть, напишуть відповідь. Здавалося б, відповідати у неробочий час не обов’язково. Проте є 2 нюанси:
1. Ймовірно, співробітник відчуватиме свою провину, якщо умисно чи неумисно проігнорує ваш e-mail. Адже, якщо працює начальник, то він хоче, щоб працювала і команда? А не працюють в цей час лише погані колеги.
2. Багато людей настільки не звикли до концентрації і до правильного розподілу свого часу, що вони і самі не помітять, як, за вечерею, почнуть відповідати вам на лист.

У будь-якому разі, бути прикутим до офісу в неробочий час – дуже погано. Ви втрачаєте відчуття відпочинку, починає розмиватися межа між “робочим” і “особистим”. Втома та постійна напруга почнуть накопичуватись, що, зрештою, призведе до стримкого падіння ефективності команди, проблем у особистому житті, відсутності інтересів тощо. Як показали дослідження, продуктивніше за все працюють люди, які можуть дозволити собі 16- годинний відпочинок від роботи: у них краще генеруються ідеї, зростає рівень концентрації та уваги.

Ось кілька порад стосовно того, як уникнути падіння ефективності команди та сформувати правильне ставлення до задач:

Утримуйтесь від нічних робочих листів, ніколи не вимагайте від персоналу відповідати на листи, отримані в неробочий час.
• Навчіть свою команду правильно управляти своєю концентрацією та увагою, а не жити за правилом “більше роботи – вища ефективність”.
• Сформуйте “культуру присутності”, введіть правило вимкненого телефону під час зустрічей та переговорів. В першу чергу, заохочуйте персонал своїм прикладом.
• Уникайте того, щоб ваша команда завжди була у робочому режимі: колегам треба відпочивати, навіть якщо вони ігнорують цей припис.

Comments are closed.

Send this to a friend