Для того щоб коучинг діяв найкраще, відносини між коучем і його підлеглим повинні будуватися на партнерстві, довірі та безпеки й мінімального тиску, радить. Щоб менеджер став коучем, він повинен мати якості співпереживання, прямоти й неупередженості. Він також повинен обрати власний шлях комунікації та рольову модель при спілкуванні з підлеглими, за допомогою яких він може впливати на персонал, радить Osvita.ua.
Варіанти використання комунікативних прийомів можна розділити в декілька елементів.
Диктат
Привабливість повчань чи диктату в тому, що він дозволяє диктатору відчути, що той контролює процес. Але це неправильно. Диктатор заплутує свій персонал, у результаті люди демонструють слухняність у його присутності, але поводяться інакше, коли він повертається до них спиною, з обуренням, у кращому випадку з низькою продуктивністю до роботи. Керівник думає, що контролює ситуацію, хоча насправді виходить все навпаки.
Переконання
В даному елементі керівник нав’язує свою ідею і намагається переконати підлеглих в тому, наскільки вона продуктивна.
Дискусії
Дискусія дозволяє знайти альтернативні варіанти вирішення проблеми, але це вимагає багато часу і в результаті питання не вирішуються.
Самоухилення
Самоухилення дає волю вибору підлеглим. І це вносить ризик для всіх сторін. Ця стратегія рідко досягає мети, оскільки підлеглий змушений нести відповідальність, хоча це не є його власним вибором.
Коучинг – метод комунікації
На відміну від методів комунікації, які застосовують в традиційному менеджменті, коучинг застосовує притаманні тільки йому підходи у спілкуванні між керівником і підлеглим.
Підлеглий усвідомлює всі аспекти завдання і необхідних дій, покладенних на нього керівником. Це дозволяє йому бути впевненим в успіху й у такий спосіб прийняти відповідальність за свої майбутні дії та роботу.
Коуч набагато краще контролює справи. Як тільки діалог і взаємодія в коучингу стають підтримуючими, поведінка співробітників у випадку відсутності менеджера не змінюється. Коучинг забезпечує менеджера реальним контролем, а підлеглого – відповідальністю.
Багато менеджерів часто поводяться суворо, борючись за результат виконання роботи. Вони не можуть знайти час для розвитку свого персоналу і посилають їх на курси підвищення кваліфікації й обманюють себе тим, що нібито у майбутньому займатимуться цим самі. Задача менеджера проста – організувати виконання роботи і розвивати свій персонал. Коучинг – це процес, що дає обидва ефекти і дуже продуктивно.