Кого не спитай, які якості найважливіші для збереження хорошої робочої атмосфери – всі відповідають однаково: порядність та доброта. І не дивно, адже якщо керівництво чи підлеглі будуть порушувати цей мінімум, ніякої корпоративної культури не вийде. Але лише цих двох якостей явно не достатньо для того, щоб стати лідером, якого поважають і цінують у колективі.
Сьогодні ми поговоримо про ТОП-8 порад успішних управлінців компаній у всьому світі стосовно того, як стати босом № 1.
1. Не намагайтесь виглядати “крутеликом”.
Звичайно, якщо ви – начальник, то ваш дохід перевищує дохід ваших підлеглих. Ви можете дозволити собі ланчі у дорогих ресторанах, годинник вартістю у кілька тисяч доларів, окреме парко-місце біля входу та шкіряний диван у кабінеті. Але таким чином ви лише віддаляєте себе від своїх колег. Спробуйте, замість французького ресторану, кілька разів на тиждень обідати у їдальні, де обідають ваші підлеглі. Місце біля входу краще лишіть для людей з інвалідністю, а самі паркуйтесь на рівні з іншими. Не намагайтесь вдягатись краще за інших, носити кращі аксесуари чи виділятись за рахунок дороговизни, і ви побачите, що ваш персонал почуває себе з вами легше.
2. Пам’ятайте, що ваша команда – це не ваша сім’я.
Вам краще бути друзями і хорошими колегами, але ніколи ваша команда не може стати вашою родиною. Закладаючи постулат про родину у вашу корпоративну культуру, ви ризикуєте створити занадто високі вимоги для персоналу. Адже заради сім’ї кожен з нас готовий на все. Це саме не має стосуватися і роботи. Якою б улюбленою та дорогою вона не була, робота не має бути найвищою цінністю у світі.
3. Заохочуйте та вислуховуйте критику.
Це важче зробити, ніж сказати, адже підсвідомо більшість з нас вороже сприймають як саму критику, так і її джерело. Створіть у своїй компанії інструменти для того, щоб навіть найсором’язливіші працівники мали змогу висловити свої заперечення, можливо, – анонімно.
4. Не ставайте ціллю.
Співробітникам важливо знати, що їх начальник присутній в офісі, проте їм некомфортно, якщо начальник постійно тиняється навколо. Зробіть так, щоб вас не було забагато, а ваша присутність асоціювалася з позитивом чи конструктивом.
5. Використовуйте конкуренцію для мотивації.
Як правило, у кожній людині закладене бажання здорової конкуренції та задоволення від відчуття перемоги. Дайте своїй команді шанс позмагатися між собою, або з третьою стороною, – ви будете вражені досягненими результатами!
6. Давайте команді приводи для радості.
Пам’ятайте, що найкраще заохочення – позитивне. І мова йде не про корпоративні футболки чи брендовані блокноти, спробуйте ввести практику “корпоративних ланчів”, на яких компанія платитиме за своїх співробітників, або організуйте рекреаційну поїздку на вихідні. Задоволений і щасливий підлеглий, частіше за все, лишатиметься на вашій стороні.
7. Звертайтесь з дрібними проханнями.
Людям хочеться знати, що вони потрібні і корисні. Попросіть свого підлеглого про допомогу, але врахуйте, що він не має витратити занадто багато зусиль на це. Пів-години для пошуку найкращого додатку для редагування фото – це хороша практика; цілий день, витрачений на верстку вашого сімейного фотоальбому – погана практика. І зробіть так, щоб кількість цих прохань не дратувала.
8. Не бійтесь публічно вибачатись за помилки.
Публічні вибачення за ваші помилки приведуть до того, що ваша команда знатиме: ви не ідеальний; але, в той самий час, колеги усвідомлюватимуть, що ви не боїтеся зізнатись в цьому, і їхня повага до вас ростиме.