Неділя, Квітень 21

Хто і скільки повинен заплатити за податок на нерухомість?

З 1 січня 2017 року в Україні зросла мінімальна заробітна плата до 3200 грн, це в свою чергу призвело до перерахуваня податкових ставок. Ставки податку на нерухомість також змінилися.

Податок на нерухоме майно сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі й нерезиденти, які є власниками житла на території України.

Згідно змін у законодавстві ставка оподаткування знизилася з 3% до 1,5% виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2017 року, переплата за 1 кв. м буде становити 48 гривень.

Платити за такий податок доведеться в 2018 році. За законом, громадяни мають право перераховувати податок за попередній рік, тобто у 2017 році сплачувати за 2016 рік — з розрахунку 41,34 грн за 1 кв. м (ставка вираховується з мінімальної заробітної плати за 2016 рік). Відповідно, у 2018 році податок будуть спалчувати у перерахунку за 2017 рік.

Сплачувати податок на нерухомість будуть особи, які мають:

  • Квартиру площею понад 60 кв. м (розраховується на одну особу);
  • Будинок понад 120 кв. м;
  • Різного типу об’єктів нерухомості та їхні частини (наприклад, квартира+будинок) понад 180 кв. м.

Податок нараховується на квадратні метри, які більше норм. Якщо, квартира 70 кв. м., то оплачувати потрібно тільки зайві 10 метрів. Ще один податок у розмірі 25000 грн, змушені платити, крім встановлених платежів, власники квартир площею понад 300 кв. м та будинків площею понад 500 кв. м.

Згідно з положеннями в пункті 2.2 статті 266 Податкового кодексу України, не є об’єктом оподаткування :

  • об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування;
  • об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження;
  • будівлі дитячих будинків сімейного типу;
  • гуртожитки;
  • житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом;
  • об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими батьками, але не більше одного такого об’єкта на дитину;
  • об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
  • будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
  • будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
  • об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;
  • об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій;
  • будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг;
  • об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей;
  • об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів;
  • об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки;
  • об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

Адміністрація міст та селищ має право доповнювати список об’єктів, які не підлягають оподаткуванню. У Києві, наприклад, податок на житлову нерухомість не зобов’язані платити власники-інваліди, учасники АТО, члени сімей загиблих учасників АТО, члени сім’ї Героїв Небесної сотні.

До 1 липня 2017 року Податкова служба України повинна була розіслати повідомлення та квитанції із сумами податку. Власники мали право заплатити до 28 серпня. За несвоєчасну сплату податку передбачено штраф. Якщо не сплатити протягом одного місяця після встановленого строку, то штраф збільшиться на 10% від загальної суми, протягом двох штраф зросте до 20%.

Comments are closed.

Send this to a friend