Понеділок, Березень 27

Як вибрати групу спрощенної системи оподаткування?

Щоб займатися бізнесом на спрощеній системі оподаткування, потрібно визначитися зі сферою діяльності та обрати відповідну групу єдиного податку, розповідає Головбух.

Існує чотири групи спрощеної системи оподаткування, відповідно Податкового кодексу України:

1 група – підприємці, дохід яких в межах 300 тис. грн. і без використання найманої робочої сили. Такі підприємці сплачують 10% від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року. Для обліку своєї діяльності, підприємці першої групи оподаткування єдиним податком повинні вести книгу обліку доходів, зареєстровану в податковій службі за місце знаходженням таких платників.

2 група – може винаймати робітників (не більше 10 осіб) і вести свою діяльність у ресторанній сфері або надавати побутові послуги, продавати товари. Річний оборот не повинен перевищувати 1,5 млн. грн. Щодо заборон, то такій групі не дозволено надавати посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, продажу і реалізації ювелірних виробів та дорогоцінних металів. Ставка податку буде – 20% розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року.

Для ФОП першої та другої групи передбачається сплата додаткової ставки податку в розмірі 15% до:

  • доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесених до першої або другої групи;
  • доходу, отриманого при застосуванні негрошового способу розрахунків;
  • доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування;
  • сум перевищення граничного обсягу доходу;
  • доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження заборонених видів діяльності.

3 група – відносяться, як юридичні особи так і фізичні особи, річний дохід яких не перевищує 5 млн. грн. Обмежень щодо найманих працівників та видів діяльності немає.

Платники третьої групи мають дві ставки єдиного податку:

  • 3% доходу, якщо ФОП чи юридична особа бажає бути ще і платником ПДВ;
  • 5%, якщо підприємець чи юридична особа не хоче сплачувати ПДВ або якщо вони зобов’язані бути платниками ПДВ згідно з законодавством.

Додаткова для ФОП ставка 15% може бути застосована у таких же випадках, як в першій та другій групі, а для юридичної особи – подвійна ставка єдиного податку.

4 група – юридичні особи, які займаються сільськогосподарською діяльністю і частка товарного виробництва за попередній звітній рік 75% або вище. Ставка єдиного податку розраховується на кожен гектар (розрахунки залежать від типу земель, площ та розташування). Платник єдиного податку четвертої групи веде бухгалтерський облік згідно з загальними правилами та не має обмежень у способах розрахунків.

Comments are closed.

Send this to a friend