Понеділок, Лютий 24

Які довідки треба надавати банку? Нові правила фінансового моніторингу клієнтів

Постанова Національного банку України №42, яка набула чинності у вересні цього року, переводить стосунки “банк-клієнт” у нову площину.

Ускладнюється процедура ідентифікації: якщо раніше клієнту треба було надати паспорт та ідентифікаційний код, то тепер необхідно буде надавати документи по фінансам, з якими ви маєте намір працювати. Посвідчення про отримання спадщини, довідка про доходи, заробітну платню, допомогу від держави або будь-що, що підтверджує легальність ваших коштів.

Така практика вже давно діє у світі, тепер вона почала працювати і в Україні. Доходи мають бути легальними, і цьому має бути документальне підтвердження. Клієнта перевірятимуть не тільки при оформленні ділових стосунків з банком, а й протягом усього часу співпраці. Наприклад, ви хочете придбати автомобіль вартістю 250 тисяч гривень, а крім довідки про заробітну платню 5 тисяч не маєте підтверджень своєї купівельної спроможності. Банк відмовиться фіксувати угоду, хоч би ви й принесли всю суму готівкою.

З одного боку, такі новації не усім спростять життя. В країні, де тіньова економіка більш успішна, аніж легальна, подібні нововведення не можуть сприйматися схвально. Однак, у такий спосіб банки перевіряють репутацію своїх клієнтів.

Для банківських співробітників будуть проводити відповідні тренінги, де навчатимуть максимально лояльно доносити нові правила до клієнтів і пояснювати, для чого, власне, вимагається така інформація. Фінансові експерти висловлюють сподівання, що такі нововведення будуть сприяти швидшому подоланню корупції, відмивання грошей, нечесних оборудок та легалізації ринків. Ми ж хочемо жити по-європейськи?

Comments are closed.

Send this to a friend