Вівторок, Березень 31

Експорт одягу в Канаду

Зараз на хвилі популярності перебуває бізнес з пошиву українського одягу, адже такий одяг є високоякісним та недорогим одночасно. За останні 3-4 роки конкурентне середовище цього ринку, звичайно, значно ускладнилось, адже сьогодні можна знайти будь-який одяг від українського виробника. Проте, 1 серпня вступила в силу Угода про вільну торгівлю з Канадою, і зараз найсприятливіший час для виходу на канадський ринок. Враховуючи середній рівень доходу в цій країні, розвинену українську діаспору та сприятливе ставлення до України, в цілому, ідея здається досить привабливою.

З точки зору логістики, найрентабельнішим є морський вид транспорту, оскільки його використання не є настільки дорогим, як авіаційні перевезення, проте ви втрачатимете у часі. Тому торгівля з Канадою вимагатиме завчасного планування.

Для початку, вам важливо буде ознайомитись із самим Договором про ЗВТ, який можна знайти на веб-сайті Верховної Ради України. Також, для експорту у Канаду корисним буде веб-сайт Уряду Канади, на якому є багато інформації по бізнес-середовищу в країні та вимогам законодавства. Уважно ознайомтесь з вимогами до тканин, оскільки Канада дуже серйозно ставиться до захисту своїх споживачів.

Не так давно запрацював веб-сайт Канадсько-Українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій, ознайомлення з яким є обов’язковим для всіх, хто задумується про експорт до Канади. На сайті також представлені історії успіху українських бізнесменів, які змогли вийти на канадський ринок.

У цій статті ми поговоримо про такі варіанти здійснення експорту як дистрибуція та агентські послуги.

Дистрибуція – це продаж дистриб’ютором товару, який попередньо був придбаний у виробника, за власні кошти та від власного імені. Дистриб’ютор, зазвичай, діє як незалежний суб’єкт підприємницької діяльності. Відносини виробника та дистриб’ютора, як правило, ґрунтуються на довгостроковому договорі дистрибуції.
У договорі дистрибуції (або у серії додатків до нього) надзвичайно важливо прописати так звані “суттєві умови”, тобто правила використання торгової марки виробника, територію дистрибуції, обов’язки дистриб’ютора, витрати кожної зі сторін у сфері просування товару на ринку, встановлення цінових рамок, строки та плани продажу тощо.
На практиці, необхідно ретельно вивчити положення законодавства щодо договорів дистрибуції та щодо прав і обов’язків сторін такого договору.
Дистрибуція є вигідним рішенням для невеликих брендів, представників малого та середнього бізнесу, які тільки виходять на ринок, адже професійний дистриб’ютор, хоч і зменшуватиме ваш безпосередній прибуток, знайомий з ринком, має власну репутацію, знає особливості логістики і може допомогти вам суттєво скоротити кількість помилок під час освоєння конкретного ринку. На етапі, коли ви набудете певної репутації на ринку та досвіду роботи в Канаді, ви можете відмовитись від послуг дистриб’ютора та переходити на самостійну реалізацію чи договори франшизи.

Агентські послуги, в свою чергу, є посередницькими послугами, де агент діє від імені виробника та не виступає в якості самостійного суб’єкта. В договорі про агентські послуги зазначається фіксована сума винагороди за послуги та дуже конкретні умови, на яких має діяти агент: ціна продажу товарів, місце продажу, умови продажу тощо. Агент не має права відступати від цих умов або приймати рішення на власний розсуд. Як правило, одяг передається агенту колекціями, а наприкінці встановленого терміну, якщо колекція не розпродається, вона повертається власнику (тобто виробнику). До обов’язків агента також входять заходи з підвищення рівня впізнаваності бренда тощо.
Так само, як і в ситуації з дистрибуцією, в першу чергу необхідно ретельно ознайомитися з положеннями законодавства Канади про агентські угоди.
Агентські послуги, частіше за все, підходять для малого бізнесу на початкових етапах за умови бажання подальшого масштабування.

Тепер про саму процедуру імпорту в Канаду. Для того, щоб імпортувати товар, вам потрібно буде дотримуватись певної послідовності дій. В першу чергу, слід отримати так званий “Бізнес номер”, що можна зробити через урядовий веб-сайт, і це займе не більше 30 хвилин. Необхідно визначитись, чи будете ви користуватись послугами митного брокера (як правило, при наявному договорі дистрибуції це питання не постає, адже дистриб’ютор сам береться за митні процедури, або, принаймні, може надати консультацію з цього питання). Також, необхідно уважно ознайомитися з умовами сертифікації одягу та перевірити вашу продукцію на відповідність таким умовам. Зверніть особливу увагу на етикетки та зміст написаного на них тексту, Канада має конкретні вимоги для конкретних видів товару.
Далі, визначте код товару з класифікатору, який складається з 10 цифр. Визначте вартість товару, що ввозиться. Також, необхідно визначити у якому офісі прикордонної служби перевірятиметься товар (як правило, це офіс у порті, через який заходить товар). Пам’ятайте про необхідність чітко окреслити в договорі з перевізником умови перевозки, а в договорі з агентом чи дистриб’ютором – місце переходу ризиків. Детальніше про документи, які треба подавати на митниці, та які ви можете отримати від митниці, розписано на сайті Уряду Канади у розділі “Імпорт та експорт”. Там само ви можете знайти зразки для заповнення.
Як правило, дистриб’ютор та агент беруть розмитнення на себе за певну плату з метою економії часу.

Comments are closed.

Send this to a friend