Понеділок, Березень 27

E-commerce: найрозповсюдженіші бізнес-моделі

Електронна торгівля передбачає продаж товару у різних куточках світу з використанням електронних фінансово-економічних інструментів.
Як правило, для ефективної електронноъ торгівлі на умовах В2С (business to client / бізнес-клієнт) необхідний маркетплейс (веб-сайт, на якому буде здійснюватися торгівля та через який будуть проходити розрахунки: Amazon, Etsy, e-Bay, DaWanda, ArtFire, Zibbet,  тощо) або спеціально оформлений веб-сайт, з можливістю придбання товарів з певної країни чи групи країн та з надійно захищеною системою електронних розрахунків.

Існує кілька моделей інтернет-торгівлі, тож давайте детально розглянемо кожну із них.

Самостійна торгівля “Україна – нерезидент”
За цієї моделі продавець з України самостійно через свій веб-сайт відкриває можливість придбання товару групі покупців з певної країни чи кількох з них. Обов’язково, в такому випадку, врахувати звичний для певної цільової аудиторії інтерфейс, мову, платіжні засоби тощо.
За такою схемою, покупець самостійно заходить на веб-сайт продавця, здійснює замовлення та оплату, через визначену систему; продавець отримує цю оплату на свій гривневий рахунок в українському банку та організовує доставку товара покупцю через міжнародні служби доставки.
Для здійснення такої торгівлі, вам необхідно буде уважно ознайомитись з послугою “міжнародний еквайринг”, що дозволяє здійснювати розрахунок з будь-якої точки планети в будь-якій валюті, за наявності підключення до мережі Інтернет.
Ця модель більш за все підходить для відомих брендів, товари яких не мають сезонного характеру або для яких час доставки не є критичним. Це може бути торгівля меблями, одягом, тканинами, взуттям, аксесуарами, тощо. Окрім цього, витрати на запуск інтернет-магазину та консолідацію в нього безпечної системи розрахунку складуть не одну сотню доларів.

Торгівля через маркетплейс
За цієї моделі, продавець з України обирає зручний для себе веб-сайт, на якому можлива міжнародна торгівля, погоджуючись на публічний договір оферти чи укладаючи індивідуальний договір з платформою.
Як правило, при такій співпраці, покупець знаходить відповідний товар на веб-сайті торгового майданчику, оформлює його замовлення та здійснює оплату через платіжні системи, визначені маркетплейсом. В свою чергу маркетплейс резервує кошти, інформує продавця товару про наявність такого замовлення, продавець відправляє товар за вказаною адресою з використанням служб міжнародної доставки. Оплату продавцю маркетплейс робить, зазвичай, єдиним платежем у певний проміжок часу, визначений правилами сервісу чи у договорі з конкретним продавцем, на зареєстрований рахунок у банку чи на аккаунт у платіжній системі.
Така модель більше за все підходить для маловідомих брендів, для яких створення власного сайту та його розкрутка є занадто дорогими. Цей спосіб торгівлі дешевший, ніж третя модель, тому що не витрачаються гроші на посередника. Товар, який доставлятиметься таким чином, не має бути сезонним та термін його доставки не має відігравати важливої ролі.

Торгівля з використанням транзитних складів
Ця модель відрізняється від попередньої тим, що одночасно з розміщенням інформації про свій товар на торгівельному майданчику, продавець укладає договір з транзитним складом про зберігання його товару у визначеній кількості, на визначений проміжок часу, за що продавець платить окремо. При отриманні інформації від торгівельного майданчика, продавець інформує транзитний склад про адресу, на яку слід надіслати визначену кількість товару. В іншому ж, система взаємодії покупець-маркетплейс-продавець не змінюється.
Цей спосіб є найзручнішим для доставки товарів, що мають сезонний характер (наприклад, сувеніри, яких має бути багато напередодні свят тощо). Переплата за послуги складу компенсується миттєвістю доставки, а напис “у наявності на складі” на торгівельному майданчику підвищує впевненість покупця у тому, що товар буде доставленим вчасно.

Comments are closed.

Send this to a friend