Вівторок, Березень 31

Суха мийка – бізнес з мінімальними вкладеннями

Нестача часу – надзвичайно актуальна проблема для багатьох людей, тому послуги, які економлять час людини, завжди користуватимуться популярністю. Однією з таких послуг є виїзна (мобільна, суха) автомийка. Конкуренція на цьому ринку не висока, заповнений він лише на 70% у столиці та ще менше у обласних центрах.

Юридичне оформлення
Для даного виду бізнесу достатньо оформитись як ФОП чи ТОВ, не потрібно отримувати ніяких додаткових ліцензій. Звертайте увагу на правильний вибір системи оподаткування та максимальний прибуток, який можна декларувати без касового апарату.

Закупівля матеріалів для мийки та навчання
Для початку роботи вам буде необхідно придбати матеріали з розрахунку на 1000 автомобілей (бо оптові ціни суттєво відрізняються від роздрібних):
– речовина для розщеплення бруду (шампунь) – 400 доларів;
– чорнило для колес – 100 доларів;
– поліроль для пластику та вінілу – 70 доларів;
– засіб для миття скла та колес – 20 доларів;
– очищувач тканини – 170 доларів.

Окрім цього, необхідно буде придбати серветки з мікрофібри (з розрахунку 6 шт. на одну мийку, тобто на 10 автомобілей на день потрібно 60 шт., що коштуватиме 80 доларів; на наступний день їх можна випрати) та пилосос для прибирання бруду з килимків (250 доларів).

Важливою деталлю сухої мийки, яку необхідно одразу враховувати, є навчання застосовувати засоби і витирати кузов автомобіля правильно, адже порушення технології може призвести до того, що на покритті авто з’являться подряпини. Як правило, якщо ви приймаєте рішення бути дистриб’ютором певного виробника, то він безкоштовно проведе навчання. Якщо ж такої опції немає, то необхідно домовлятись індивідуально з підприємцями, які вже надають таку послугу.

Працівники
Для того, щоб оптимізувати швидкість надання послуги, вам знадобиться бізнес-партнер, з яким ви працюватимете в парі. На подальших етапах, можна говорити про пошук найманих працівників для збільшення кількості виїзних бригад. Швидше за все, вам доведеться ділити прибуток з напарником 50/50 (у випадку з бригадами – 65/35).

Реклама
Для того, щоб сам процес вашої роботи був ефективним та слугував вам рекламою, можна замовити брендовані робочі напівкомбінезони чи жилетки, на яких містився б ваш номер телефону (200 доларів на 4 комплекти одягу). Також модна розповсюджувати листівки на парковках, СТО, в автосалонах тощо. Не варто забувати про роль соціальних мереж у житті людини, але рекламу слід запускати вузькотаргетовану, у спеціальних спільнотах автомобілістів. На початку це коштуватиме порядку 500 доларів на місяць.

Можливості розвитку
Окрім того, щоб робити “виїзну мийку” за викликом, можливі варіанти співпраці з компаніями, які мають свої автопарковки (мийка авто співробітників раз на тиждень під час робочого дня), автосалонами (миття авто після тест-драйвів), з торгівельними центрами (мийка авто під час того, як власник здійснює покупки або переглядає фільм у кінотеатрі), ресторанами, готелями, АЗС тощо.

Прибуток
За 1 суху мийку зазвичай беруть різну суму, в залежності від рівня забруднення та розміру автомобіля (малолітражка, легкове авто, універсал, мінівен/джип), а також в залежності від надаваної послуги (з пилососом, чи без; з хімчисткою салону чи без тощо), в середньому від 120 до 800 гривень.
Якщо брати середню ціну, то вона складе 200-250 гривень. Якщо в день ви матимете 10 мийок, то за місяць ваш прибуток складе 2400 доларів. Ваших засобів, які обійшлися вам у 760 доларів, вистачить на 3,5 місяці, тобто за 3 місяці Ваш чистий прибуток з напарником складе 6000 доларів.
За умови масштабування бізнесу, необхідно складати окремий бізнес-план з прорахунком бюджету.

Comments are closed.

Send this to a friend