Понеділок, Березень 27

Виготовляємо та доставляємо детокс-програми

Мешканці асфальтових джунглів часто мають низькі показники здоров’я через стреси, постійну нестачу часу та високий темп життя. Коли людина прокидається втомленою, коли її продуктивність критично падає, і починають нагадувати про себе проблеми зі здоров’ям, вона задумується про те, що організму потрібна допомога. В той самий час, вітаміни у таблетках мають низьку ефективність, та, поступово, люди втрачають до них довіру.
На сьогодні, все більшої популярності набувають програми детоксикації організму, суть яких полягає у тому, що людина на певний термін (1, 3, 5, 7 чи 10 днів) припиняє вживання твердої їжі та починає пити смузі й соки з баночок, які їй доставляють щоденно. Таким чином, з організму виводяться шкідливі речовини, він поглинає натуральні вітаміни з свіжих овочів та фруктів, а за час відпочинку шлунково-кишкового тракту, у організму з’являється час і сили на залагодження власних проблем.
При правильному підході та хорошій рекламі, виготовлення та доставка детокс-програм зможе приносити стабільний прибуток без значних початкових вкладень.

Юридичні нюанси
В першу чергу вам буде необхідно оформити ФОП чи ТОВ. Враховуючи, що це послуги у сфері громадського харчування, доведеться придбати касовий апарат.

Вибір та оформлення приміщення
Це цікаве питання, оскільки вам доведеться орендувати або придбати окреме приміщення для виготовлення продукції. Бізнесмени, що працюють у цій сфері, радять для початку винаймати приміщення в торгівельному центрі серед фуд-пойнтів, оскільки це не вимагатиме додаткового введення приміщення в експлуатацію та поневірянь різноманітними державними службами. Проте, у торгівельних центрах часто виникають проблеми з чищенням і нарізанням фруктів та овочів, тому необхідно детально вивчити умови, які пропонує кожен ТЦ.
Якщо ж ви вирішите вводити в експлуатацію приміщення, то вам знадобиться дозвіл ДСНС та результат експертизи Держпродспоживнагляду.

Закупівля обладнання
На початку, вам буде потрібно придбати холодильну та морозильну камери (приблизно 2000 доларів), потужний блендер (1000 доларів) та 4 види сокочавилок: одну для цитрусових, дві для твердих овочів та фруктів (окрема – для ягід), одну для гранату (3500 доларів). Окрім цього, необхідно буде встановити обладнання для миття (500-600 доларів), придбати набір посуду, ножів, дощечок, холодильні камери для кур’єрів (2000 доларів).

Розробка детокс програм
Для того, щоб розробити якісні програми, які не нестимуть небезпеки для здоров’я споживачів, необхідно звернутись до послуг кваліфікованого лікаря-дієтолога. Розробка 5 програм коштуватиме близько 1000 доларів, в залежності від кваліфікації лікаря.

Розробка веб-сайту, неймінг, дизайн логотипу
Одразу відкладайте мінімум 1500 доларів на розробку зручного та зрозумілого веб-сайту, розробку стильної назви та логотипу. Ваша цільова аудиторія – молоді представники середнього класу, для яких стиль та суспільна думка є не останнім з пріоритетів. Ваші пляшечки мають виглядати класно на фото в Instagram, а назва легко вимовлятися та відбиватися у пам’яті.

Закупівля сировини
В залежності від потенційного попиту для вашого міста, обсяги сировини можуть бути різними. Почати слід з закупівлі порошків та суперфудів, які зберігаються без холодильників, а при оптових покупках коштують значно дешевше. Одразу слід закупити (або заготовити) заморожені сезонні фрукти та овочі. В останню чергу можна закупляти продукти, які швидко псуються і не морозяться: апельсини, ананаси, шпинат, гранат тощо.
Окрім цього, до переліку продукції можна додати натуральне мигдальне молоко, напій з керобу (аналог какао), пудинги з чіа. Тоді слід закупити ядра мигдалю, кероб та чіа.
Все це обійдеться приблизно в 1000 доларів.

Розхідний матеріал
Врахуйте, що, для доставки вашої продукції у готовому вигляді, вам знадобиться набір пляшечок двох видів (для соків/смузі та для пюре), брендовані наліпки на ці пляшечки, коробки для доставки певної кількості пляшечок на день, серветки та соломинки, брендовані пакети для соломинок. Виходячи з досвіду підприємців із заходу, ідеологія компанії має бути максимально “зеленою” – використання скляних пляшечок, паперових соломинок та коробок. З метою економії, можна організувати систему знижок для клієнтів, які повертатимуть використані пляшечки. На перший місяць, закупка цих матеріалів обійдеться в суму близько 800 доларів (3000 банок, 3000 соломинок, 300 картонних коробок, 300 крафт-пакетів, 5000 брендованих наліпок, 300 упаковок паперових серветок).
Не забувайте також про вартість щомісячних комунальних послуг, яка складе близько 40 доларів на місяць.

Працівники
На початковому етапі вам вистачить двох кур’єрів та двох співробітників на кухні (або продавців, якщо ви обрали варіант з ТЦ). Зарплата кур’єрів складе не менше 10000 гривень, зарплата кухонного працівника/продавця – по 5000 гривень чи більше.
Пам’ятайте, що ваші кур’єри – це обличчя вашого бренду і від них багато в чому залежатиме, чи повернеться до вас покупець.

Реклама
В цьому бізнесі, як ніде, важлива правильна реклама, в яку на початку доведеться вкласти не менше 1500 доларів. Цільова аудиторія даного бізнесу частіше за все користується такими соціальними мережами, як Facebook та Instagram, тому відповідно потрібно робити хорошу контекстну рекламу та працювати з лідерами думок (інста-блогерами). Далі, місячний розхід на рекламу складатиме не менше 500 доларів.

Нарешті про прибуток
Ціна одного дня програми, в середньому, 600-750 грн. (еквівалент 25 доларів), в той час як собівартість однієї пляшечки приблизно 30 грн. Якщо в день у вас буде 10 клієнтів (а програма для одного клієнта на день – це 10 пляшок), то валовий місячний прибуток складатиме 7500 доларів, а чистого прибутку ви отримуватимете порядку 3000 доларів. Повернути вкладені в бізнес кошти ви зможете, приблизно, за 8 місяців.

Comments are closed.

Send this to a friend