Неділя, Лютий 5

Власний міні-завод з переробки шин

З кожним роком кількість автомобілів у світі збільшується, а число зношених шин зростає ще більше. Із загального числа покришок переробляється тільки 20%, що надає можливість замислитися про відкриття бізнесу з утилізації шин.

Корисно знати, що з 1 тонни шин можна отримати 700 кілограмів гуми. Гуму повторно використовують для виробництва палива та різних матеріалів. Але і негативні фактори, при утилізації шин в атмосферу виділяється сажа та токсичні гази.

Комплекс та процес переробки
Створення власного міні-заводу з переробки шин прибутковий бізнес. Виробничий комплекс може бути невеликий, наприклад, площею від 17 кв.м. і висотою до 10 метрів. Такого достатньо для переробки матеріалів до 5 тонн на добу. Обов’язково потрібно виділити приміщення для складу сировини та готової продукції.

Перед початком утилізації, шина оглядається на наявність металевих дисків та кілець, потім відправляється на обробку, де подрібнюється і подається в бункер реактора.
Сировина піддається обробці при температурі приблизно 450 °C, в процесі отримуються такі продукти: газ, рідкопаливна фракція, вуглемісткий залишок і металокорд. Газ частково повертається до реактора, а частина виходить у зовнішнє середовище. Вуглемісткий залишок охолоджується і проходить крізь сито, тобто відокремлюють дріт металокорду.

Обладнання для бізнесу
Продуктивність комплексу становить: по рідкому паливу 2 тонни на добу; по вуглемісткому залишку 1,5 тонни на добу; по металокорду 0,5 тонни на добу; по газу 1 тонна на добу.
Споживання сировини 5 тонн на добу. Це означає, що вихід рідкого палива становить 40% від маси завантаженої гуми. Споживання електроенергії 14,5 кВт на рік. Обслуговувати такий комплек
можуть дві особи.

Стартовий капітал
Вартість комплексу може становити до 500 тис гривень. Також потрібна цистерна для зберігання мазуту, отриманого після переробки. Від продажу однієї цистерни можна отримати від 8 до 10 тис. гривень. Устаткування для складу та спецодяг буде коштувати до 50 тис. гривень.
Отже, витрати на все необхідне обладнання, оренда приміщення, доставка, монтаж і різні складові складатимуть 750 тис. гривень.

Поточні витрати
Для роботи потрібно четверо працівників, які будуть працювати у дві зміни. Заробітна плата кожного близько 6-10 тис. гривень на місяць. Ще потрібен офіс, для такого персоналу, як бухгалтер та два менеджери. Останні будуть займатися постачанням сировини та збуту готової продукції.
В цілому 35-50 тис. гривень на місяць на зарплату найманим працівникам плюс податки та оренда офісного приміщення. Щомісячні витрати на здійснення діяльності такого підприємства складатимуть близько 40 тис. гривень.

Доходи
Перевага проекту в тому, що сировина є фактично безкоштовною. І навіть багато підприємств платять за утилізацію автопокришок, тому що на звалищах автогуму не приймають. У різних містах вартість різна. Наприклад, за утилізацію 1 тонни шин підприємства платять від 500 до 1000 гривень. За металобрухт від 800 до 2000 гривень за тонну. Вартість низькоякісного вуглецю становить від 600 до 1200 гривень за тонну. Термін окупності такого бізнесу складатиме близько 6 місяців з моменту запуску такого підприємства.

Підводні камені
Для такого бізнесу потрібно знайти спеціальну ділянку, яка повинна знаходитися на відстані не ближче 300 метрів до житлових будинків. Таких ділянок залишилося дуже мало і мешканці не дуже зрадіють такому переробному підприємству поряд з житлом. Краще знайти підприємство або завод і домовитися про створення свого бізнесу на їхній території.

Ще один важливий момент. Для запобігання забруднення навколишнього середовища потрібно купувати спеціальну установку, яка обійдеться в кілька разів дорожче, ніж саме виробництво.
Дуже важлива в такому бізнесі безпека. Тому потрібно забезпечити на такому переробному підприємстві по всім правилам техніки безпеки, екології та протипожежними системами.

Взагалі, краще запускати декілька технологічних процесів з переробки шин, скла, металлу та паперу на одному підприємстві.

Comments are closed.

Send this to a friend