Понеділок, Березень 27

«Не бійтеся великих витрат, бійтеся маленьких доходів» – Джон Рокфеллер

Джон Девісон Рокфеллер був найпершим та найбагатшим мільярдером в історії. Практично кожна людина знає «12 золотих правил» Джона Рокфеллера. Ці правила і сьогодні залишаються актуальними, а його біографія вчить стійкості, терпінню та впевненості.

Джон Рокфеллер народився 08 липня 1839 року в штаті Нью-Йорк. Його батька називали «ботанічним доктором», який продавав різні еліксири, а мати звичайна господарка. Батько з ранніх років розповідав йому про підприємства, в яких брав участь, пояснював принципи ведення справ. «Він часто торгувався зі мною і купував у мене різні послуги. Він навчив мене, як треба купувати і продавати», – розповідав Джон.

“Не бійтеся великих витрат, бійтеся маленьких доходів”

У семирічному віці Рокфеллер почав першу підприємницьку діяльність, вигодовував індичок та перепродавав сусідам. Свій капітал у $50 позичив сусіду під 7% річних. Так народилось одне з правил: «Гроші не повинні лежати без діла – вони повинні постійно працювати і приносити дохід».

Протягом життя Джон був дуже вірним чоловіком, на противагу батькові, який пив та гуляв все життя. Мільярдер завжди казав: «Без порад моєї жінки, я б ніколи не став багатим».

Джон Рокфеллер та його дружина в 1911 році

Його історія успіху надихає багатьох людей. У 16 річному віці Джон кинув коледж і пішов на курси бухгалтерії. Закінчивши курси він почав шукати роботу і компанія «Hewitt and Tuttle» прийняла на посаду бухгалтера. Пізніше йому запропонували місце головного бухгалтера, хоча Рокфеллер відмовився, тому що його здібності оцінили набагато нижче, ніж попереднього співробітника на цій посаді. Це стало першим ривком до його майбутньої кар’єри бізнесмена, адже він пішов з роботи і більше ніколи не працював найманцем.

В роки війни 1861-1865 Джон Рокфеллер стає компаньйоном Морріса Кларка. Разом вони займались постачанням свинини, муки, солі та інших продуктів і на цьому зробили неабиякий капітал. З 1964 року компаньйони почали займатися нафтою. Рокфеллер прийняв рішення повністю посвятити бізнес цьому напрямку, але Клар відмовився. Джон вирішив викупити долю в бізнесі і заплатив Моррісу $72 500.

“Якщо у вас єдина ціль – стати багатим, ви ніколи не досягнете її”

Так і почався нафтова підприємницька діяльність Рокфеллера. Вже у 1870 році була започаткована компанія «Standart Oil». Вже на початку своєї діяльності він зауважив, що весь нафтовий бізнес організований неефективно і зосередився на наведенні порядку в роботі. Через 10 років 95% видобутку нафти було в руках компанії Рокфеллера. На сьогодні всі великі компанії мають свій початок від компанії «Standart Oil». Щорічно його компанія приносила дохід у $3 млн. Джон Рокфеллер мав у володінні: 16 залізничних компаній, 6 сталеливарних компаній, 9 фірм з нерухомості, 6 пароплавів та 9 банків і навіть 3 апельсинові гаї.

Ім’я Рокфеллера стало символом багатства, хоча він жив у комфорті, але не любив виставляти свій статус, як інші мільйонери.

«Якщо ти бідний – починай займатися бізнесом. Якщо ж у тебе зовсім немає ні копійки, то відкривати бізнес слід прямо зараз, не відкладаючи ні на хвилину».

Все своє життя бізнесмен присвятив благодійності. Завдяки своїй матері, Джон виріс віруючою людиною и 10% свого прибутку постійно перераховував нужденним. Джон Девісон Рокфеллер будує в країні Коледж Спелмана, Чиказький університет, Університет Рокфеллера, Інститут Рокфеллера Медичних Досліджень, Музей Сучасного Мистецтва. Багато монастирів зобов’язані своєю появою філантропові і найбагатшій людині світу.

“Дружба, заснована на бізнесі, краще, ніж бізнес, заснований на дружбі”

Не секрет, що багаті люди оточені людьми, які просять допомоги, грошей, позик, часто прикидаючись твоїми друзями. Як надходив в таких випадках Джон Д. Рокфеллер?

Мрія Джона Рокфеллера заробити $100 тисяч була перевищена багато разів. На момент смерті Джон Рокфеллер володів найбільшою в світі нафтовою імперією: Standard Oil і мав $1 400 000 000. У 2007 році журнал Forbes перерахував статки на сучасний доларовий еквівалент Джона Рокфеллера і оцінив в $318 млрд. На той стан і активи найбагатшої людини в світі Білла Гейтса становило близько $50 млрд.

Рокфеллер наполегливо працював, щоб досягти своєї мети: стати багатим не заради самого багатства і володіння численними компаніями, а заради джерела допомоги людям. Більш того, він зміг прищепити своїм дітям розуміння того, що гроші і багатство є лише інструментом досягнення цілей, а не засобом придбання розкоші.

Comments are closed.

Send this to a friend