Понеділок, Січень 20

Рей Крок: батько фаст-фуду

Ви вважаєте, що в 50 років занадто пізно починати? Дарма. Рей Крок довів своїм прикладом, що почати не пізно ніколи, адже якщо ви вкладете у справу всього себе – у вас неодмінно вийде щось неймовірне.

До початку великої справи, Рей ким тільки не працював: від продавця паперових стаканчиків до дистрибуції шейкерів для молочних коктейлів. Саме із шейкерами він прийшов на поріг McDonalds.

Слід сказати, що компанія вже тоді була доволі успішна у своєму містечку, а в обідні години інколи вилаштовувалась черга у понад 100 людей. Брати Макдональди відкрили свій ресторан давно, а його основною продукцією була їжа, яку можна приготувати швидко. Згодом, багато ресторанів навколо почали копіювати модель “швидкої їжі”, і ресторан Макдональдів почав тонути у хвилях конкуренції. Ідея порятунку бізнесу прийшла з неочікуваної сторони і була новаторською для того часу: було вирішено зробити заклад рестораном самообслуговування, кількість позицій у меню скоротити до 9 класичних, а замість звичайного посуду використовувати паперовий. Слава про незвичайний ресторан розійшлася по всій країні, тому бізнесмени з різних містечок США почали звертатись до братів за дозволами роботи по такій методиці. За 1 тисячу доларів кожен, хто бажав, міг створити власний McDonalds.

Рей одразу провів переговори з братами Макдональдами і запропонував їм співпрацю: він пропонував продавати франшизи на право відкриття ресторану. Фактично, кожен підприємець міг купити ім’я та методику, але лише при виконанні певного набору умов. Мережа ресторанів почала активно рости по всій Америці, але прибуток не був таким великим, як хотілося б. Тоді містер Крок вирішив придбати ресторан у братів і стати його одноособовим власником. Хоч ціну і заломили аж надто високу (2,7 млн. доларів), Рей все ж знайшов спосіб під заставу отримати стільки грошей, і придбав ресторан.

За керівництва Рея Крока, вартість акцій корпорації McDonalds виросла вдвічі всього за два тижні. А вже за кілька років ресторан вийшов за межі американського ринку і почав свою активну експансію по всьому світу. Секрет успіху франшизи був у тому, що до останнього дня на посаді президента компанії, Рей ретельно перевіряв кожен новий ресторан на відповідність умовам франшизи. Так з’явилася «Біблія» McDonalds, в якій детально описується рецептура і технологія приготування кожної страви. Меню ресторанів і досі лишається уніфікованим у всіх країнах.

Сьогодні McDonalds вважається найкрупнішим покупцем харчових продуктів у світі, другим поставником бургерів та першим – картоплі фрі у США. У світі в мережі McDonalds працює близько 1,5 млн. людей. Ось так виріс бізнес чоловіка, який не побоявся нового початку у 51.

Comments are closed.

Send this to a friend