Понеділок, Березень 27

Геній пошуку – Ларрі Пейдж

Ларрі Пейдж входить в ТОП-20 найбагатших людей світу завдяки своїй з партнером розробці – пошуковій системі Google. Сьогодні Google є найбільшою та найпопулярнішою пошуковою системою, її доля ринку складає більше 65 відсотків, а за місяць вона обробляє майже 41,5 мільярд запитів. Хто ж він, цей засновник Google?

Почати треба з того, що Ларрі Пейдж заснував компанію не сам, а у партнерстві зі своїм колегою з університету – Сергієм Бріном.

Ларрі, мабуть, один із тих небагатьох світил сучасності, який мав нормальне дитинство: його батько і мати працювали у сфері комп’ютерних технологій, вони дали дитині хорошу освіту, розвивали його хобі та захоплення музикою, а згодом підтримували у здобутті вищої освіти. Як не дивно, майбутній бізнесмен закінчив бакалаврат, магістратуру та навчався в аспірантурі, коли познайомився зі своїм напарником.

Пейдж якраз шукав тему для дисертації і його цікавив алгоритм пошуку в мережі Інтернет. Саме науковий керівник на тому етапі підтримав інтерес Ларрі і зіграв вирішальну роль у його виборі. Згодом, до проекту приєднався і Сергій Брін, і разом вони запустили першу індексацію сторінок з домашньої сторінки Ларрі у Стенфорді.

Спочатку напарники виступали проти використання реклами у пошуку, але згодом вони змінили своє ставлення і, на сьогодні, реклама є основною статтею доходів корпорації.

Створення самої компанії припадає на 1998 рік, тоді Пейдж і Брін отримали перше масштабне фінансування і зареєстрували компанію з офісом у гаражі. Всього за два роки компанія настільки сильно розрослася, що було прийнято рішення про переїзд у центр стартапів – Пало-Альто, але через рік розміру і цього офісу перестало вистачати. Компанії довелося зняти цілий комплекс будівель, де Google базується до сьогодні.

Перші три роки Пейдж і Брін ділили між собою посаду президента компанії, але такий спосіб управління виявився аж занадто виснажливим, і партнери, задля збереження здорового клімату у компанії, прийняли рішення про залучення найманого президента. З 2001 по 2011 Ларрі керував холдингом Alphabet Inc, який використовується для структурування бізнесу. Але у 2011 Ларрі довелося повернутись на посаду президета компанії Google Inc на кілька років.

В 2002 році Ларрі отримав премію “Керівник майбутнього”, і не дарма. Враховуючи умови праці у Google Inc (один тільки офіс чого вартий), мало хто б відмовився працювати у компанії, яка настільки випереджає своїх конкурентів та задає їм моду.

Comments are closed.

Send this to a friend