Понеділок, Березень 27

Інгеборга Моотц – бабуся на мільйон

Інгеборга Моотц – жінка, яка стала біржовим трейдером в шанобливому віці й спромоглася за якийсь десяток років стати найвідомішим інвестором Німеччини, заробивши мільйонний статок.

На сьогодні вона вважається найбільш успішним німецьким інвестором і не збирається зупинятися. Життя Фрау Моотц було як роман, про який вона розповіла в своїй книзі «Біржовий детектив», проте видавництва відмовилося її друкувати, через аматорську манеру викладу. Після чого пошкодували, оскільки книга розійшлася в Інтернеті з блискавичною швидкістю. І в 2003 році книгу надрукували. Тепер бабуся на мільйон роздає автографи, читає лекції й вчить інших пенсіонерів, як можна заробляти на фондовому ринку.

Народилася Інгеборга в маленькому містечку Гіссен, де проживає і сьогодні. В її родині було багато дітей та дуже мало грошей. Інгеборга Моотц розповідала, що протягом довгих 75 років вона була дуже бідною. Виросла у сім’ї з досить скромним достатком. Пізніше, через деякий час, вона вийшла заміж, але достаток у сім’ї не змінився. Її чоловік був дуже економною людиною. Якщо вона просила у нього гроші на якусь покупку, то завжди отримувала вдвічі менше. Спроби влаштуватися на роботу, також були марними, адже чоловік, вважав, що місце дружини вдома. Так тривало до середини 90-х років.

В одному із сімейних спорів з приводу працевлаштування, Інгеборга сказала чоловікові, що якщо він не відпустить її на роботу, вона почне торгувати на фондовому ринку. Значних змін після цього не відбулося. Вони почалися після смерті чоловіка. Так, розбираючи його папери, вона виявила, що її погрози щодо торгівлі на біржі були сприйняті серйозно. Практично перед смертю, чоловік Інгеборги купив цінні папери німецького концерну VEBA, вартість яких становила сорок тисяч марок.

Інтуїція допомагає мені заробляти на біржі

Це був знак для жінки. Пенсія жінки була дуже малою, і щоб якось допомогти собі, вона вирішила, що повинна зіграти, і не помилилася. Взявши акції за стартовий капітал, пенсіонерка з Гіссена, згодом заробила два мільйони євро.

Через рік після виявлення акцій чоловіка Інгеборга продає їх з 100% прибутком. Грошей, виручених від угоди, вистачило для придбання акцій банків «Commerzbank» і «IKB». І ще через рік, вона отримує з них прибуток в 130%. Після чого до Інгеборге звернулася її племінниця, з проханням допомогти заробити грошей, і тітка з легкістю заробила для своєї родички €100 тис. Вся її стратегія торгівлі ґрунтується на простому правилі – купуй дешево, продавай дорого.

Цікаво, що Фрау Моотц не закінчувала економічних університетів, у неї немає спеціального диплома, навіть комп’ютера пенсіонерка немає. Всі її угоди проходять за допомогою місцевої газети, звідки вона щодня черпає інформацію про стан ринку. Щоранку, купляючи Гіссенську газету, Інгеборга розглядає свіжі новини біржових ринків. Потім за допомогою звичайного телефона, віддає розпорядження скуповувати або продавати акції будь-якого підприємства.

Фрау Моотц стверджує, що стати мільйонером зовсім нескладно, і її успіх в цьому починанні змушує вірити словам жінки. Однак, вона не радить ставитися до грошей як до ідола, не варто заробляти заради того, щоб просто бути багатим. Гроші дуже підступні, вважає вона, і не варто потрапляти до них в залежність.

Головною складовою успіху пенсіонерки є чуття. Про свою інтуїцію, фрау Моотц дізналася ще у віці 17 років, напередодні Другої світової війни.

“Майте терпіння, але вмійте вчасно вистрибнути з поїзда”, – радить Інгеборга

Одного разу, перебуваючи у дворі свого будинку, вона побачила літак, що прямує прямо в її сторону. В той момент, вона була впевнена, що навіть здатна чути думки пілота, який був розлючений, що дівчина так безстрашно дивиться на нього і не намагалася втекти. Вона зрозуміла, що льотчик має намір скинути бомбу на будинок, але не поспішала сховатися в підвалі, як вся її сім’я. Так все і сталося, пілот скинув бомбу, але вона так і не вибухнула. Після цього, інтуїція Інгеборги не раз рятувала їй життя під час війни.

Інгеборга Моотц володіє ще однією рідкісною якістю, яка полягає в тому, що вона просто не зациклена на грошах. Вона каже, що володіє акціями, але ніяк не грошима. Найголовніше для неї, не піддаватися короткостроковим коливанням курсу, не впадати в паніку і не гнатися за прибутком. Інгеборга впевнена, що наступні 25 років, вона буде продовжувати займатися улюбленою справою.

Comments are closed.

Send this to a friend