Понеділок, Березень 27

Геніальний конструктор – Соічіро Хонда

В 1906 році Соічіро Хонда народився в японській аграрній провінції Хамаматсу. Хонда був сином бідного коваля, що займався ремонтом велосипедів. Раннє знайомство зі спортивним транспортом визначило майбутній інтерес Хонди до мотоциклів. Уроки батька допомогли отримати технічні навички і стали важливим чинником у його початковому навчанні.

Соічіро часто прогулював шкільні заняття і ненавидів формальний процес навчання, який пропонувала школа. Він вважав, що краще експериментувати, й вчився на своєму досвіді й помилках. Любив машини й механічні пристрої, і був буквально загіпнотизований, коли вперше побачив автомобіль.

Забувши про все на світі, я біг за машиною … Я був глибоко схвильований … Думаю, що саме тоді, хоча я був зовсім маленьким, у мене народилася ідея, що коли-небудь я зроблю машину сам.

Після середньої школи, яку закінчив у 1922 році, хлопець відразу ж відправився в Токіо, де навчався в авторемонтній майстерні. Після шести років учнівства він зібрав гроші і відкрив першу ремонтну майстерню в рідному місті. У цьому ж році він отримує перший патент, за ідею замінити дерев’яні спиці автомобільного колеса на металеві. Це був перший крок Хонди у світ винаходів. Він був звичайною людиною, але його геніальність полягала в умінні знаходити прості рішення будь-якої проблеми.

“Успіх – це 99% невдач”, – С. Хонда

Хонда багато уваги приділяв експериментальній роботі й чинив опір будь-якій спробі контролювати його або його фірму через традиційну кастову систему. Газеті «New York Times» він говорив: «Урядові офіційні особи завжди захищають суспільні інтереси. Але вони завжди виступають проти, коли ти намагаєшся зробити щось нове».

В 1938 році Хонда винайшов поршневе кільце. Створив компанію, яка займалася виробництвом таких кілець для компанії “Toyota” в Токіо. Його прихід на ринок мотоциклів був абсолютно випадковим. В 1946 році Хонда зіткнувся з проблемою – не було бензину для автомобіля, тоді він взяв один з моторів (серед безлічі залишених американськими військовими), і приробив його до свого велосипеда. Подібні прості, але елегантні рішення фундаментальних проблем – це звичайний стиль Хонди. Вже в 1948 році він заснував «Honda Motor Company» з для того щоб розробляти й виготовляти мопеди. Його машина «Dream», представлена в 1950, була здійсненням його дитячої фантазії побудувати кращий автомобіль. Потім була модель «Super Club», запущена в Японії й в Америці у 1957  з рекламним гаслом: “Кращі люди їздять на Хонді.” До 1963 року «Honda» була домінуючою силою в бізнесі мотоциклів практично кожної країни світу.

модель мотоцикла “Honda Dream”

Згодом Хонда вирішив підкорити автомобільний ринок і зробив ставку на гоночні машини. Перша гоночна машина з’явилася в 1962 році. Однією з перших областей, яку підкорила «Honda», було винайдення каталітичного конвертора, який зменшував рівень забруднення. Цей пристрій Хонда встановив на модель «Civic», запущену у виробництво в 1975 році, яка моментально стала хітом.

Його азарт був легендарним. Він не визнавав поразок і міг ризикнути всім заради своїх переконань і ідей. Коли в 1974 році в Японії почалась нафтова криза і японські виробники домовились скоротити обсяг виробництва продукції та підняти ціни, Хонда зробив все навпаки, у кращих традиціях Генрі Форда. Він подвоїв виробництво і знизив ціни більше, ніж Форд п’ятдесят років тому. Обсяг продажів компаній «Nissan» й «Toyota» впав на 40%, а обсяг продажів «Honda» виріс на 76% і продовжував стрімко зростати. До 1987 «Honda» була найбільшою швидкозростаючою компанією в світі. «Honda» була постійним законодавцем мод в дизайні мотоциклів у всьому світі з середини п’ятдесятих до початку дев’яностих. Автомобіль «Acura» фірми «Honda» став найбільш продаваним автомобілем у всьому світі в 1989, 1990, 1991 і 1992 років. В 1993 році «Acura» знову була названа найпопулярнішою моделлю в Сполучених Штатах. Компанії «Honda» належить статус найбільшої з утворених після другої світової війни в Японії.

“Про успіх мріють всі. Для мене успіх – це подолання невдач. Успіх займає в будь-якій справі 1%, тоді як невдачі – 99%” – казав Хонда

Сучасна «Honda Motor Company» – динамічна компанія, що випускає легкові автомобілі, мотоцикли, спецтехніку, двигуни, силову продукцію. Нові технологічні розробки компанії стосуються не тільки автомобілів, а й навігаційної системи, будівництва екологічно чистих заводів, дослідження в багатьох сферах науки, участь в різних серіях авто і мотоспорту.

Визнання й успіх – заслуга Соічіро Хонда, який пройшов шлях від жебрацького середовища невеликого японського містечка до людини з сучасним складом розуму і готовністю ризикувати у пошуках нового, який припав до душі американцям. Його називали «Містер Гром», він є прикладом завзятості, скромності, приємних манер і здатності сприймати помилки як цінний актив.

Comments are closed.

Send this to a friend