Понеділок, Березень 27

Франсуа Піно – найвпливовіша людина Франції

Франсуа Піно – один з найбагатших і найвпливовіших людей Франції, відомий колекціонер, власник марки “Gucci”, аукціонного дому “Christie’s”, виноградників “Chateau-Latour”, театру “Marigny” в Парижі.

В 1936 році народився Франсуа Піно у французькій провінції Бретань. Його батько був лісником і насилу зводив кінці з кінцями. Батько намагався зробити все, щоб син отримав диплом паризької вищої школи, але в 16 років Франсуа кинув навчання і пішов з дому. Кілька років Франсуа жив в Бретані й Парижі. Пізніше Франсуа відправляється в Алжир, де йшла війна, і, як вважають недруги Піно, він три роки торгував зброєю і наркотиками. У Францію Піно повернувся іншою людиною – у нього були гроші, впевненість і грандіозні плани.

У 27 років Франсуа заснував компанію “Pinault group”, яка займалася деревиною. Одного разу пожартував Піно: “Пиляти дошки мені сам Господь велів, адже у мене прізвище дроворуба”. І справді, “pin” по-французьки означає “сосна”.

Піно мав неймовірне чуття до різних ситуацій. Так, в 1973 році незадовго до обвалу фондового ринку Піно вирішив випробувати свою інтуїцію, несподівано для всіх він взяв і продав цілком успішну “Pinault Group” за 30 млн франків.

«Крізь терни до зірок», — так одного разу Піно сформулював свій девіз.

Вже скоро Піно стає успішним брокером на Паризькій біржі. В кінці 1989 року голова ради директорів CFAO (Франко-африканського торгового союзу) Поль Паолі запросив Піно вступити до союзу. Піно почав з частки у 20% і за кілька місяців приєднав “Acquisition” до своєї групи. Після цього, директори, в тому числі й Паолі, були негайно звільнені, а компанія Піно зайнялася постачаннями електрообладнання в Африку.

В 1991 році він з порушеннями закону придбав американську “Executive Life”. Прибуток від угоди склав від $1 млрд до $2 млрд , а штраф – всього $ 185 млн. На зароблені мільярди Піно придбав роздрібну торговельну мережу “Conforama”, а через рік – найбільший універмаг “Printemps”, потім мережу “La Redoute” і книгарні “Fnac”. Кожного разу він звільняв топ-менеджерів, ставлячи на їхні місця своїх людей. Його компанія “Pinault-Printemps-Redoute” (PPR) стає найбільшим роздрібним об’єднанням у Франції.

Піно швидко захоплюється колекціонуванням і модою. Свою першу картину бізнесмен купив у 1990 році за $8 млн. Франсуа не зупинявся, вже у 1998 році вирішив отримати у власність “Christie’s”. Цей аукціонний будинок разом з британським “Sotheby’s” контролює 90% всіх угод. Наближення до світу мистецтва не змінило методів роботи Франсуа: він звільнив практично все керівництво, а в штаб-квартирі Christie’s влаштував готель. Франсуа Піно топив всіх конкурентів, але статки Christie’s в $ 1,4 млрд, мабуть, не залишали сумнівів у правильності обраного шляху.

Я зрозумів, що міг би піднятися на вершину мистецтва свого часу

Серед модних марок, якими нині управляє компанія Франсуа Піно: Gucci Group, Yves Saint Laurent, Sergio Rossi, Bedat & Co, Stella McCartney, Balenciaga і Puma та ін. У нього контрольний пакет акцій каталогу Redcats і найбільша мережа магазинів FNAC. У його колекції вже налічується понад 2,5 тисячі робіт відомих художників. Складно сказати, до чого не добрався Піно, але можна не сумніватися, що він не забуде забрати все, що заслуговує на увагу.

Відомий виноградник «Chateau-Latour»

За агресивне скуповування і тотальне звільнення менеджерів Піно прозвали “спрутом”, а його групу жартома називали “торгує всім, від скріпки до тракторів”. Почувши про це, Піно заявив з гордістю своїм співробітникам: “Мої конкуренти або помруть самі, або я їх з’їм”.

У 2003 році Франсуа Піно, передав кермо влади старшому синові Франсуа-Анрі й зайнявся кращим у світі виноградником “Chateau-Latour” і колекціонуванням творів мистецтва.

Його двічі (2006-2007 рр.) визнавали самою впливовою фігурою у світі мистецтва за версією журналу “ArtReview”. Франсуа Піно перший, хто очолив цей престижний рейтинг без диплома.

Сьогодні загальний стан концерну PPR оцінюється в 23 мільярди доларів США, і ця сума зростає з кожним роком. За словами Франсуа Піно, двигуном прогресу є досвід. «Люди повинні усвідомити, що те, що ми продаємо протягом довгих років, — це в першу чергу наш досвід, а вже потім декоративний аспект, — говорить він. – Для нас дуже важливо дивитися на нашу продукцію очима наших покупців».

Comments are closed.

Send this to a friend