Субота, Січень 18

Амансіо Ортега – відданий своїм традиціям

Амансіо Ортега підкорив серця мільйонів дівчат усього світу через їх гардероб. Власник магазинів Zara, інвестор, одна з найбагатших людей світу – він працював над своїм бізнесом усе життя. І його концепція не дарма так впевнено зайняла свою нішу.

Амансіо походить з бідної родини, в дитинстві їм завжди не вистачало грошей. У 12 років кинув школу, в юнацтві він підробляв посильним у магазині сорочок в Іспанії, який існує і до сьогодні. Там юний Амансіо навчився шити та отримав досвід у світі пошиття одягу. Згодом він працював у галантереї, а потім очолював магазин. В той самий час, разом зі своєю дружиною, Ортега займався пошиттям халатів, спідньої білизни та нічних сорочок.

У 70-х роках Ортега зрозумів, що готовий до створення власного бізнесу, і, разом зі своїм братом, створив фабрику з пошиття одягу. В компанії багато речей робилися не так, як у конкурентів: сировину для одягу доставляли самостійно, щоб уникнути переплат посередникам, а робоча сила у маленькому іспанському містечку коштувала дуже дешево через відсутність альтернатив. Згодом, у кризовій ситуації, у підприємця виникла необхідність відкрити магазин, адже справи фабрики йшли не дуже успішно, та ще й зірвався контракт, на виконання якого вже була закуплена сировина і витрачені останні гроші. Так з’явився перший магазин Zara.

За 20 років  Zara буквально захопила Іспанію і почала свою мандрівку Європою та Америкою. Зрозумівши, що такий масштабний бізнес потребує інших підходів, Ортега створив власну компанію – Inditex, а всі магазини були об’єднані в одну мережу і стали дочірніми компаніями Inditex.

Ортега зміг побудувати такий успішний бізнес тому, що він пропонував ринку унікальний продукт. Zara давала жінкам те, чого не давав жоден інший магазин – якість, відповідність вимогам часу та стилю, невисока ціна. Фактично, Zara винесла високу моду, адаптувавши її для масового використання. Ортега завжди надає перевагу повному контролю над усіма виробничими процесами, починаючи від виготовлення тканин, і закінчуючи продажом товару. Товари у магазинах Zara оновлюються кожні 2 тижні, непопулярні моделі вивозяться з магазинів та ніколи туди не повертаються. Доставка товару від фабрики до магазину здійснюється за 24 чи 48 годин, а тривалість всього циклу від розробки моделі до вивішування у магазині займає не більше двох тижнів (а частіше за все – ще менше).

Цікавою особливістю Zara є те, що компанія майже не витрачає грошей на рекламу, тому що концепція рекламує сама себе. Оскільки у магазині нові речі з’являються кожні 2 тижні, жінки частіше заходять у магазин в пошуках гарного одягу.

Штаб-квартира компанії надзвичайно серйозно охороняється, щоб уникнути витоку інформації. Там працює цілий штат аналітиків, які визначають останні модні тенденції, та дизайнерів, які розробляють моделі і надсилають їх для виготовлення на фабрики.

Окрім магазинів Zara, компанія Ортеги також володіє такими мережами як Pull and Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Tempe, Uterque та Lefties, а також – Massimo Dutti.

Сьогодні Амансіо Ортега відійшов від управління корпорацією, проте він і досі володіє контрольним пакетом акцій, виступає радником у різних питаннях та активно допомагає її розвитку. Окрім цього, Амансіо володіє акціями у сфері туризму, нафтогазової промисловості, спорту.

Comments are closed.

Send this to a friend