Понеділок, Березень 27

На Сумщині зароблятимуть на горіхах

У Томашівському лісництві Роменського лісгоспу, що на Сумщині, заклали 20-гектарну ділянку горіхів, повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України. Для слобожанського краю це доволі нова культура, хоча, як вважають фахівці, перспективна.

“Горіхівництво – стабільна та перспективна галузь, яка тільки починає розвиватися в Україні. Сьогоднішні об’єми та асортимент не задовольняють потреби населення та переробних підприємств. Попит формує оптимістичні ціни і, на думку експертів, така тенденція зберігатиметься. Тому, з задоволенням підтримали ідею начальника управління Віктора Петровича Чигринця, і створили горіхоплідну плантацію”, – говорить директор Роменського лісгоспу Олег Салов.

Перед тим, як закладати плантацію, ретельно вивчили всі «за» і «проти» вирощування нової культури. Підготували й розпланували ділянку, зробили аналіз ґрунту, а вже потім висадили дві тисячі саджанців грецького сорту «Ідеал», на які витратили 100 000 гривень.

При правильному догляді вже через 4-5 років горіхова плантація дасть свій перший врожай. “За розрахунками економістів, кожен гектар площі може принести не менше трьох тонн горіха. З площі в 20 га можна дістати до 60 тонн горіха, кожен кілограм якого на сьогодні коштує €1. Якщо ж врахувати, що вартість почищеного горіха в рази вища за вартість нечищеного, то математика складається у досить серйозну суму, до €120 тисяч в рік”, – коментує Олег Салов.

Comments are closed.

Send this to a friend