Субота, Січень 18

Україна провела переговори з фінською компанією щодо будівництва сміттєпереробного заводу

12 вересня відбулися переговори між Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком та представниками фінської компанії “Ferroplan”, яка спеціалізується на реалізації екологічних проектів з переробки відходів та очистки води, повідомляє Урядовий Портал.

Компанія вивчає умови ринку та досліджує окупність і рентабельність побудови сміттєпереробних заводів у містах України з метою отримання теплової та електричної енергії. Для української сторони такі інвестиції є дуже вигідними, адже вирішуватимуть, хоча б частково, питання екологічної загрози стихійних сміттєзвалищ.

За інформацією представників компанії, Уряд Фінляндії готовий до активних дій, спрямованих на реалізацію підписаного цьогоріч меморандуму з Україною про співпрацю у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, йдеться про вигідні умови кредитування фінських компаній, які зважаться на подібні інвестиції, під гарантування фінансової компанії «Finnvera».

Агентство Держенергоефективності розробило фінансову модель заводу, який може переробляти 350 тис. тон відходів на рік. Такий об’єкт потребуватиме інвестування 41 млн. євро , а його потужність сягне 4,5 МВт електроенергії та 41 МВт тепла.

Нагадаємо, що у 2016 році компанія “Ferroplan” вже повідомляла про будівництво сміттєпереробного заводу на Закарпатті. Але у коментарі у липні 2017 року Тячівський міський Голова заявив, що початок робот з будівництва заводу відкладений з ініціативи інвестора, через неузгодженість діючого законодавства стосовно передачі в мережу енергії (теплової чи електричної), яка буде вивільнятися при переробці сміття.

Comments are closed.

Send this to a friend