Понеділок, Березень 27

Україна і Франція обговорили співпрацю у сфері енергетки та інвестицій

Україна та Франція поглиблюють стратегічне співробітництво і готові надати нового поштовху розвитку спільних інвестиційних проектів та енергетичних програм, повідомляє Урядовий Портал.

11 вересня відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Головою Групи дружби «Франція – Україна» Сенату Франції Ерве Море.

На зустрічі було відзначено, що пожвавлення двосторонніх торгівельних відносин України та Франції має місце завдяки економічному зростанню, яке показує Україна впродовж останнього року. Підкреслимо, що за перше півріччя 2017 року товарообіг між Україною та Францією зріс на 15% і склав більше 1,1 млрд. доларів. Основними статтями українського експорту до Франції є: жири та олії тваринного або рослинного походження, насіння та плоди олійних рослин, залишки і відходи харчової промисловості, одяг та текстиль. Основу французького товарного імпорту до України складають: мінеральні палива, хімічна продукція, засоби наземного транспорту (крім залізничного), фармацевтичні товари, ядерні реактори, котли та машини.

Окрім цього, Франція активно співпрацює з Україною у інвестиційних проектах. Зокрема, на стадії завершення знаходяться такі проекти, як будівництво спільно з французькими партнерами перевантажувального зернового комплексу в Одеському морському торговельному порту, заводу з переробки твердих побутових відходів у Львові. До того ж, французька енергетична компанія Engie висловила ідею про створення сонячної електростанції в Чорнобилі. За обсягом прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку України, Франція посідає восьме місце серед інших країн з показником у 1,3 млрд. доларів.

Сторони також відзначили важливість співпраці у сфері культури, зокрема кінематографу та реалізації спільних кінопроектів, і освіти. Пролунала пропозиція французьким колегам про проект міжурядової угоди про взаємне визнання дипломів. Проведення першого робочого засідання українських та французьких експертів з цього питання у Києві планується в найближчі місяці.

Comments are closed.

Send this to a friend