Понеділок, Березень 27

Посол Нідерландів щодо розвитку Дніпра та інвестицій в українську енергетику

Нідерланди мають намір внести значний вклад у модернізацію та розвиток траспортно-логістичного сектору України. Посол Нідерландів Кейс Ян Кломпенхаувер детально описав свое бачення щодо розвитку річки Дніпро та економіки України в цілому, повідомляє Delo.ua.

Щодо Дніпра, то це велика річка, яка в майбутньому може інтегруватися в європейсько-транспортний коридор. Так, Україна має можливість стати частиною європейської економіки. Ця ідея має шанс на реалізацію, адже підкріплена законодавчими актами: Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та співробітництво в рамках Ініціативи Східного Партнерства.

Посол наводить приклад Європи, що там вже давно діють правила безпеки навігації і для України це не виключення. Потрібно усунути перешкоди для безпечного руху транспорту.

«Українська система управління на сьогодні не адаптована до євростандартів», – каже Кейс Ян

На даний момент зареєстровано два законопроекти про внутрішній водний транспорт, які спрямовані на регулювання системи управління внутрішніх водних шляхів. Вони дадуть змогу юридично закріпити таку систему. Але на сьогодні ріка Дніпро також має і технічні перешкоди щодо відновлення своєї могутності. Хоча у найближчий час прогнозують значне зростання економіки і вона могла б стати підмогою автомобільним та залізничним перевезенням.

У квітні голландські спеціалісти досліджували об’єкти річкової інфраструктури в Україні. У своєму звіті, вони заначили, що на Дніпрі розташовані 6 шлюзів, на ремонт та їх модернізацію не потрібні великі затрати. І ще одна проблема – обміління Дніпра, необхідно провести днопоглиблюючи роботи. Міністерство інфраструктури оголосить у найближчій час тендер на проведення ремонтно-відновлювальних робіт на Дніпрі та Європейський інвестиційний банк разом ЄБРР готові виділити до 50 мільйонів євро на модернізацію річки.

Саме посольство Нідерландів мобілізує зусилля із співробітництва українського уряду, міжнародних фінансових установ та голландських експертів для проекту «Ініціатива розвитку річки Дніпро», який був спільно запущений міністром інфраструктури України та Посольством Королівства Нідерландів в вересні 2016 року.
Посол Нідерландів підкреслює, що можливості фінансування проектів з розвитку Дніпра є. Всесвітній банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк мають достатньо коштів, щоб виділити їх Україні. Посольство докладає зусиль, щоб з’явилися цікаві проекти. Необхідно визначити джерела фінансування для підтримки річкової інфраструктури. Будь-яка країна, яка використовує річку для торгівлі, як складову компонента росту економіки, інвестує частину державного бюджету в розвиток річки. Для початку необхідно законодавчо закріпити умови, що визначають роботу внутрішніх водних шляхів, а також портів, включаючи закон про концесії. Як тільки стануть зрозумілі основні принципи, що визначають роботу галузі, прийде і приватний бізнес.

Територія України – значна, а її економічні показники незначні. Українську економіку можна порівняти за обсягом з економікою однієї з 12 голландських провінцій – Північної Голландією. Проте, країна має потенціал. І якщо потенціал української економіки правильно використовувати, то це буде вигідно усім.

Comments are closed.

Send this to a friend