Понеділок, Березень 27

Вперше за історію Незалежності головним покупцем української сливи стали країни ЄС

В серпні 2017 року Україна експортувала рекордний, за останні 10 років, обсяг сливи. Вперше за всю історію Незалежності країни, головним покупцем української сливи стали країни ЄС.

За даними “Інфо-Шувар”, в серпні 2017 року, українські експортери вивезли на зовнішній ринок майже 1 тис. тон свіжої сливи на суму $625 тис. Офіційно майже весь обсяг розподілився між двома країнами: Польщею та Білоруссю. Більше 700 тон української сливи купила Польща на суму $530 тис. В Білорусь ми відправили 165 тон сливи на суму $ 60 тис.

Слід відзначити, що Україна завжди вважалась нетто імпортером сливи. За останні 10 років, ми експортували, в середньому, 400-500 тон цієї продукції , а імпортували в 5-8 разів більше. Головним покупцем української сливи завжди була Росія.

“В цьому році ми спостерігаємо досягнення не тільки в кількості, а і в географії експорту — наша слива припала до смаку вимогливим покупцям в ЄС. Погодні умови поточного сезону відіграли в цьому значну роль: через холодну весну країни ЄС втратили врожай сливи, а в Україні цей сезон навпаки видався досить врожайним. — коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. — Помилково вважати, що Польща в цьому сезоні є єдиним покупцем в ЄС, насправді, з цієї країни наша слива відправлялась до Литви, Латвії, Німеччини, Великобританії. Саме такий шлях, поки що, вимушені обирати українські експортери, тому що постачати українську сливу у напрямку до Німеччини та Великобританії, на разі, досить важко через відсутність в українських господарствах відповідних сертифікатів”.

Станом на 1 вересня 2017 року, Україна вже отримала статус нетто експортера сливи. Загальний обсяг імпорту, за перші 8 місяців календарного року, склав 430 тонн, тобто експортували ми в 2,5 рази більше сливи, ніж імпортували. Цілком можливо, що в цьому році Україна таки залишиться нетто експортером сливи, принаймні по кількості, бо протягом вересня поставки до Польщі відбуваються регулярно. Українська слива досить вдало продається у свіжому вигляді і на переробку, закупівельні ціни на свіжому ринку Польщі варіюються в діапазоні 0,85-0,95 EUR/кг, а польські переробники декларують закупівлю по 0,58-0,70 EUR/кг.

Найбільшу перевагу європейські покупці віддають сортам “Стенлі” та “Президент”. В українських господарствах слива експортної якості сьогодні коштує 13-18 грн/кг (0,40 -0,56 EUR/кг).

Comments are closed.

Send this to a friend