Понеділок, Березень 27

Одяг, який реагує зміною кольору на забруднене повітря

Кількість розумних речей на нашому ринку стає все більше. Тому сегмент Internet of Things має величезний потенціал росту і розвитку в найближчому майбутньому.

Основна особливісь одягу Aerochromics — чутливість до шкідливих домішок в повітрі. На даний час лінійка представлена трьома футболками з довгим рукавом, які реагують на певний вид забруднювача — монооксид вуглецю, суспензії з різних частинок і радіація. За словами виробників, коли рівень концентрації небезпечних для здоров’я речовин в повітрі перевищує норму, футболка змінює колір, на ній проявляється геометричний візерунок, який вказує на те, що в повітрі перевищена норма забруднення.

Кожна з моделей має власну технологію. Наприклад, футболка для виявлення шкідливих часток має два вбудованих сенсори на грудях і спині відповідно, вони з’єднані зі спеціальними тепловими панелями для зміни кольору тканини. У той же час у моделі, яка реагує на монооксид вуглецю використовуються спеціальні смужки-індикатори, які змінюють колір чорного на білий при контакті з газом.

Завдання проекту полягає в тому, щоб зайвий раз привернути увагу жителів великих міст до проблеми забруднення повітря, повідомляє The Verge.

Ціна футболки для виявлення шкідливих часток  — $ 625, вона вийде в найближчому майбутньому. Інші моделі можна буде придбати по $ 500 за кожу.

Comments are closed.

Send this to a friend