П’ятниця, Червень 2

В Україні не буде платних доріг ще 3-4 роки

Виконуючий обов’язки голови Укравтодору Славомір Новак заявив, що будівництво платних доріг в Україні може розпочатися не раніше ніж за 3-4 роки.

Про це він розповів в інтерв’ю Економічній Правді.

“По-перше, нам потрібні зміни до закону про концесію, і ми спільно з транспортним комітетом їх напрацювали. Зараз закон не дозволяє втілити ідею будівництва платних доріг”,  сказав Новак.

Зокрема, за його словами, концесіонер повинен мати урядову гарантію трафіку. Тобто якщо трафік менший, ніж передбачено в угоді з концесіонером, то держава повинна цю різницю покривати.

“Це нормальний європейський стандарт — кожна платна дорога в ЄС побудована за такою системою. Якщо ці зміни до закону будуть ухвалені, сподіваюся, що вже у 2017 році зможемо запросити до переговорів найбільші європейські компанії”, – заявив голова Укравтодору.

“Після цього мінімум рік-два нам необхідно для узгодження. Після підписання концесійного договору треба ще мінімум два роки на організацію фінансування, потім проектування і вже тоді будівництво. Тому, думаю, що не раніше ніж за 3-4 роки”, – підсумував Новак.

Comments are closed.

Send this to a friend