Неділя, Лютий 5

Довідку про відсутність судимості можна замовити он-лайн

Відтепер Департамент інформаційних технологій МВС та сервісні центри МВС видають довідки про відсутність судимості і он-лайн.  Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає прес-служба відомства.

Таку довідку вимагають при оформленні на роботу, оформленні візи при виїзді за кордон, участі у тендері, здійсненні усиновлень та встановленні опіки, оформленні громадянства, поновленні документів, отриманні дозволу на володіння зброєю тощо.

“Щороку громадяни подають близько 800 тисяч запитів на отримання довідки. Ця довідка завжди була пов’язана з бюрократією та корупцією. Новий сервіс ліквідує ці проблеми та максимально спрощує отримання послуги для громадян. Відтепер працює зручний сервіс: ви можете в онлайн-режимі у два кліки замовити довідку та отримати електронне інформування про готовність документу”, – повідомив Арсен Аваков.

Для того, щоб замовити довідку, не виходячи з дому, необхідно:

  • зайти на сайт mvs.gov.ua або hsc.gov.ua;
  • зареєструватися через електронний цифровий підпис (ЕЦП) або BankID;
  • заповнити форму, вказавши зручний СЦ МВС;
  • отримати повідомлення про готовність документу або перевірити статус готовності довідки онлайн;
  • забрати довідку в обраному сервісному центрі МВС.

Жителі віддалених населених пунктів теж можуть скористатися нововведенням: замовити довідку про відсутність судимості онлайн, а тоді – отримати в мобільному Сервісному центрі, який обслуговує їхній район.

Окремо глава МВС наголосив на зручності нового сервісу для всіх учасників державних тендерів. “Оскільки довідка про відсутність судимості необхідна учасникам державних тендерів, тепер понад 200 тисяч учасників системи закупівель ProZorro можуть, не виходячи з дому чи офісу, замовити за допомогою електронного цифрового підпису та подати її в режимі онлайн”, – сказав Арсен Аваков.

Запуск послуги Міністерством внутрішніх справ України відбувався спільно з Державним агентством з питань електронного урядування України за підтримки програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією і виконується Фондом Східна Європа.

Comments are closed.

Send this to a friend