Понеділок, Березень 27

Позитивні зміни в лізингу

Народні депутати запропонували усунути деякі суперечливі питання щодо роботи лізингових компаній для того щоб стало менше конфліктних ситуацій та шахрайських схем у даній галузі . Самі ж компанії підтримують нові зміни, розповідає Financial Club.

Парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності схвалив законопроект №6395 «Про фінансовий лізинг». Сам документ подав глава комітету Сергій Рибалко разом із шістьма депутатами і головою комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктором Галасюком.

До законопроекту подали пояснювальну записку в якій мова йшла, що «в розвинених країнах лізинг допомагає майже третині інвестицій, а в Україні цей показник в межах 3-4%, а в 2015 році був нижче 3%».

Перший заступник голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко, звернув увагу на те, що вартість всіх діючих договорів лізингу в Україні складає менше 750 мільйонів євро. Це дуже низька цифра, адже капітальні фонди застарілі на 80-90%.

Ситуація ЄС набагато краща. «За 2015 рік у Великобританії уклали лізингових договорів на 77 млрд євро, у Франції – на 44 млрд грн, в Скандинавії і країнах Балтії – на 30 млрд євро. Лізинг в Європі займає друге місце серед механізмів фінансування», – розповів Сергій Рибалко.

Учасники самого ринку підтримують новий законопроект. «Для лізингових компаній в ньому прибрали заборону на роботу з цілісними майновими комплексами, врегулювали діяльність лізингових посередників і легалізували статус співробітників, що працюють в автосалонах або в регіонах. Ще один плюс, що в законопроекті прописано зобов’язання реєстраційних органів перевіряти майно на предмет обтяжень перед вчиненням дій з ним, це дозволить уникнути шахрайства», – говорить директор асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч.

Зараз дуже багато питань щодо лізингу вирішуються у судах і законопроект дозволяє вирішити дане питання. До мінусів слід віднести: відсутність стимулу для бізнесу використовувати лізинг.
В ньому немає системи заохочень, яка присутня у розвинених державах, що підвищує активність у фінансуванні таких ринків, запевнила директор асоціації «Українське об’єднання лізингодавців».

Лізинг — це підприємницька діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні лізингодавцем у виключне користування на визначений строк лізингоодержувачу майна.

Comments are closed.

Send this to a friend