Понеділок, Березень 27

В Японії запустять нову валюту для смартфонів

У 2020 році в столиці Японії Токіо відбудуться Літні Олімпійські ігри. До цього часу планується ввести в обіг цифрову валюту J Coin, йдеться в повідомленні Financial Times.

Наразі група японських банків на чолі з Mizuho Financial Group та Japan Post Bank отримали від Центрального банку та фінансового регулятора країни позитивне рішення стосовно створення власної цифрової валюти. Вона матиме той самий курс, що і йєна, нею можна буде користуватися за допомогою спеціального додатку в смартфоні. Оплата відбуватиметься після сканування QR-кодів на товарах.

Використання цих програмних додатків та грошей буде безкоштовним, натомість розробники зможуть збирати інформацію про смаки та переваги покупців.

“Я думаю, це електронні гроші будуть популярніші за картки (кредитні та дебетні), тому що коли ви використовуєте картку, магазини повинні сплатити певний відсоток за користування нею” – повідомив Ясухіро Сато, президент Mizuho Financial Group.

На такий крок Японія наважилась після запуску в країні китайської системи Alipay. Фінансові експерти висловили занепокоєння, що китайські компанії через неї будуть збирати даня про японців і передавати їх уряду Піднебесної. Створення власної валюти, на думку фахівців, зможе врегулювати це питання.

Comments are closed.

Send this to a friend